statystyki

Czynsz najmu nie jest zarazem przychodem i kosztem

autor: Magdalena Majkowska06.11.2018, 17:00
Podatnik twierdził, że skoro pobiera czynsz w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i jest to dla niego przychód podlegający opodatkowaniu, to analogicznie jako wspólnik spółki cywilnej powinien rozpoznawać koszt uzyskania przychodu.

Podatnik twierdził, że skoro pobiera czynsz w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i jest to dla niego przychód podlegający opodatkowaniu, to analogicznie jako wspólnik spółki cywilnej powinien rozpoznawać koszt uzyskania przychodu.źródło: ShutterStock

Gdy jeden ze wspólników spółki cywilnej wynajmuje jej nieruchomość w ramach własnej działalności, to wydatek na czynsz nie jest jego kosztem podatkowym – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Pytanie zadał podatnik prowadzący jednoosobową firmę, na potrzeby której wykorzystuje nieruchomość. Jest też wspólnikiem spółki cywilnej. Wynajął jej część magazynową budynku. Od spółki pobiera czynsz, co dokumentuje fakturą.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane