statystyki

Hazard nielegalny, ale bez VAT

autor: Patrycja Dudek10.10.2018, 19:00
Przedsiębiorca przekonywał, że przysługuje mu zwolnienie.

Przedsiębiorca przekonywał, że przysługuje mu zwolnienie.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy, którzy urządzali gry na automatach bez zezwolenia, nie muszą płacić 23-proc. podatku od towarów i usług – wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

W uzasadnieniu sędzia Artur Kuś wyjaśnił, że to, czy hazard był legalny, nie ma wpływu na zwolnienie z VAT. Chodzi o art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy o VAT, który mówi, że zwolniona z podatku jest działalność w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach, podlegająca opodatkowaniu podatkiem od gier.

Spór w tej sprawie toczył z fiskusem mężczyzna, który nielegalnie udostępniał automaty do gier o niskich wygranych. W związku z tym nie rozliczał się z podatku od gier.

Gdy celnicy go na tym przyłapali, nałożono na niego obowiązek zapłaty zaległego VAT. Urząd wyjaśnił, że zwolnienie z art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy o VAT dotyczy tylko tych, którzy postarali się o koncesję, a nie tych, którzy urządzają gry nielegalnie.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Andrzej (2018-10-25 20:24) Zgłoś naruszenie 00

    nie zagłębiałem się w te druczki prawne co nie można a co można. wiem że na Kijowskiej w Wawie jest lokal co grasz pełnoprawnie i nikt ci nie powie że nie możesz. także tam wszytko odprowadzają

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane