statystyki

Skarbówka będzie miała 45 dni na zwrot nadpłaty podatku

autor: Agnieszka Pokojska17.09.2018, 07:28; Aktualizacja: 17.09.2018, 09:07
Podczas prac nad ustawą w sejmowej komisji finansów publicznych jeden z posłów postulował wydłużenie tego terminu. Na taką zmianę nie zgodzili się jednak przedstawiciele resortu finansów.

Podczas prac nad ustawą w sejmowej komisji finansów publicznych jeden z posłów postulował wydłużenie tego terminu. Na taką zmianę nie zgodzili się jednak przedstawiciele resortu finansów.źródło: ShutterStock

 Ministerstwo Finansów różnymi sposobami chce zachęcić do składania rocznych zeznań przez internet. W przyszłym roku udostępni więc nową usługę dotyczącą rozliczeń i skróci czas zwrotu nadpłaty dla podatników, którzy złożą swoje zeznanie elektronicznie. Taką zmianę przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz niektórych innych ustaw, nad którym pracuje Sejm.

Dziś na zwrot nadpłaty jest 60 dni. To się nie zmieni, jeżeli podatnik złoży zeznanie papierowo. Jednak gdy prześle je drogą elektroniczną, na zwrot nadpłaty poczeka maksymalnie 45 dni.

Jednocześnie zostanie udostępniona nowa usługa Krajowej Administracji Skarbowej Twój e-PIT. Będzie dostępna już do rozliczeń za 2018 r. i zastąpi dwie dotychczasowe: usługę wstępnie wypełnionego zeznania (w skrócie PFR – od ang. pre-filed tax return) oraz rozliczenie przez urząd na wniosek PIT-WZ.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane