Spłata cudzych długów może być podatkowym kosztem

autor: Patrycja Dudek13.09.2018, 07:24; Aktualizacja: 13.09.2018, 08:00
WSA uznał, że spłata cudzych długów służyła rozwojowi działalności firmy, a poniesione wydatki mogą zostać ujęte w podatkowych kosztach.

WSA uznał, że spłata cudzych długów służyła rozwojowi działalności firmy, a poniesione wydatki mogą zostać ujęte w podatkowych kosztach.źródło: ShutterStock

Podatnik, który przejął po innej firmie sklepy, ma prawo odliczyć wydatki na spłatę nieswoich zobowiązań – orzekł wczoraj WSA w Warszawie.

Chodziło o firmę zajmującą się sprzedażą detaliczną. Skorzystała ona z okazji przejęcia kilku sklepów po innej spółce, która upadła. Było to 6 placówek położonych w atrakcyjnych lokalizacjach. Wraz z nimi firma przejęła umowy ich najmu, wyposażenie, towar i pracowników. Nie było to jednak nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Warunkiem realizacji transakcji było pokrycie zobowiązań wobec właściciela tych lokali. W umowie z syndykiem reprezentującym upadłą spółkę zapisano, że jest to warunek zawarcia transakcji oraz wyrażenia zgody przez właściciela lokali na przeniesienie umów najmu.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane