Spłata cudzych długów może być podatkowym kosztem

autor: Patrycja Dudek13.09.2018, 07:24; Aktualizacja: 13.09.2018, 08:00
WSA uznał, że spłata cudzych długów służyła rozwojowi działalności firmy, a poniesione wydatki mogą zostać ujęte w podatkowych kosztach.

WSA uznał, że spłata cudzych długów służyła rozwojowi działalności firmy, a poniesione wydatki mogą zostać ujęte w podatkowych kosztach.źródło: ShutterStock

Podatnik, który przejął po innej firmie sklepy, ma prawo odliczyć wydatki na spłatę nieswoich zobowiązań – orzekł wczoraj WSA w Warszawie.

Chodziło o firmę zajmującą się sprzedażą detaliczną. Skorzystała ona z okazji przejęcia kilku sklepów po innej spółce, która upadła. Było to 6 placówek położonych w atrakcyjnych lokalizacjach. Wraz z nimi firma przejęła umowy ich najmu, wyposażenie, towar i pracowników. Nie było to jednak nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Warunkiem realizacji transakcji było pokrycie zobowiązań wobec właściciela tych lokali. W umowie z syndykiem reprezentującym upadłą spółkę zapisano, że jest to warunek zawarcia transakcji oraz wyrażenia zgody przez właściciela lokali na przeniesienie umów najmu.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane