statystyki

Za rezygnację z dożywotniej opieki trzeba zapłacić PIT

autor: Mariusz Szulc03.09.2018, 18:00
W zamian za rezygnację z dożywotniej opieki kobieta odzyskała własność części oddanego wcześniej gruntu oraz jednorazowe świadczenie w wysokości 100 tys. zł.

W zamian za rezygnację z dożywotniej opieki kobieta odzyskała własność części oddanego wcześniej gruntu oraz jednorazowe świadczenie w wysokości 100 tys. zł.źródło: ShutterStock

 Rodzic musi uiścić podatek od pieniędzy otrzymanych od dziecka w zamian za rozwiązanie umowy dożywocia – stwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadała kobieta, która w sierpniu 2001 r. przeniosła na syna własność nieruchomości w zamian za dożywotnią opiekę. Syn miał zapewnić jej zakwaterowanie i wyżywienie, pielęgnować ją w chorobie, zawozić do lekarza itp.

Po latach relacje syna z matką pogorszyły się do tego stopnia, że oboje postanowili rozwiązać umowę. Stało się to w listopadzie 2017 r. W zamian za rezygnację z dożywotniej opieki kobieta odzyskała własność części oddanego wcześniej gruntu oraz jednorazowe świadczenie w wysokości 100 tys. zł. Za te pieniądze oraz własną emeryturę miała utrzymać się samodzielnie do końca życia.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane