statystyki

Za rezygnację z dożywotniej opieki trzeba zapłacić PIT

autor: Mariusz Szulc03.09.2018, 18:00
W zamian za rezygnację z dożywotniej opieki kobieta odzyskała własność części oddanego wcześniej gruntu oraz jednorazowe świadczenie w wysokości 100 tys. zł.

W zamian za rezygnację z dożywotniej opieki kobieta odzyskała własność części oddanego wcześniej gruntu oraz jednorazowe świadczenie w wysokości 100 tys. zł.źródło: ShutterStock

 Rodzic musi uiścić podatek od pieniędzy otrzymanych od dziecka w zamian za rozwiązanie umowy dożywocia – stwierdził dyrektor KIS.

Pytanie zadała kobieta, która w sierpniu 2001 r. przeniosła na syna własność nieruchomości w zamian za dożywotnią opiekę. Syn miał zapewnić jej zakwaterowanie i wyżywienie, pielęgnować ją w chorobie, zawozić do lekarza itp.

Po latach relacje syna z matką pogorszyły się do tego stopnia, że oboje postanowili rozwiązać umowę. Stało się to w listopadzie 2017 r. W zamian za rezygnację z dożywotniej opieki kobieta odzyskała własność części oddanego wcześniej gruntu oraz jednorazowe świadczenie w wysokości 100 tys. zł. Za te pieniądze oraz własną emeryturę miała utrzymać się samodzielnie do końca życia.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane