statystyki

Ulga na walkę ze smogiem

autor: Mariusz Szulc29.08.2018, 07:10; Aktualizacja: 29.08.2018, 07:49
Wydatki będą musiały zostać poniesione na materiały budowlane, urządzenia bądź usługi określone w audycie energetycznym, a sama termomodernizacja powinna zostać zakończona w ciągu trzech lat od sporządzenia takiego audytu.

Wydatki będą musiały zostać poniesione na materiały budowlane, urządzenia bądź usługi określone w audycie energetycznym, a sama termomodernizacja powinna zostać zakończona w ciągu trzech lat od sporządzenia takiego audytu.źródło: ShutterStock

Podatnicy będą mogli odliczyć nawet 53 tys. zł wydane na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Z nowej ulgi będzie można skorzystać po raz pierwszy, składając zeznanie za 2019 r., czyli do końca stycznia 2020 r. (podatnicy rozliczający się ryczałtem) i do 31 kwietnia 2020 r. (podatnicy płacący PIT) – zakłada opublikowany właśnie projekt.

Wynika z niego, że z preferencji skorzystają podatnicy PIT (zarówno ci, którzy płacą podatek według skali podatkowej, jak i ci, którzy rozliczają się według 19-proc. stawki liniowej) oraz ryczałtowcy. Każdy z nich będzie mógł odliczyć od dochodu (bądź przychodu) nawet 23 proc. wydatków (ale nie więcej niż 53 tys. zł) poniesionych na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane