statystyki

Ulga na walkę ze smogiem

autor: Mariusz Szulc29.08.2018, 07:10; Aktualizacja: 29.08.2018, 07:49
Wydatki będą musiały zostać poniesione na materiały budowlane, urządzenia bądź usługi określone w audycie energetycznym, a sama termomodernizacja powinna zostać zakończona w ciągu trzech lat od sporządzenia takiego audytu.

Wydatki będą musiały zostać poniesione na materiały budowlane, urządzenia bądź usługi określone w audycie energetycznym, a sama termomodernizacja powinna zostać zakończona w ciągu trzech lat od sporządzenia takiego audytu.źródło: ShutterStock

Podatnicy będą mogli odliczyć nawet 53 tys. zł wydane na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Z nowej ulgi będzie można skorzystać po raz pierwszy, składając zeznanie za 2019 r., czyli do końca stycznia 2020 r. (podatnicy rozliczający się ryczałtem) i do 31 kwietnia 2020 r. (podatnicy płacący PIT) – zakłada opublikowany właśnie projekt.

Wynika z niego, że z preferencji skorzystają podatnicy PIT (zarówno ci, którzy płacą podatek według skali podatkowej, jak i ci, którzy rozliczają się według 19-proc. stawki liniowej) oraz ryczałtowcy. Każdy z nich będzie mógł odliczyć od dochodu (bądź przychodu) nawet 23 proc. wydatków (ale nie więcej niż 53 tys. zł) poniesionych na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane