statystyki

Robot kuchenny na budowie też może zostać odliczony

autor: Katarzyna Jędrzejewska07.08.2018, 07:21; Aktualizacja: 07.08.2018, 09:06
Fiskus nie wyobrażał sobie, aby na placu budowy, bez dezorganizacji pracy, każdy z pracowników przyrządzał sobie ciepły posiłek czy napój według własnych preferencji, korzystając przy tym z jednego tylko urządzenia.

Fiskus nie wyobrażał sobie, aby na placu budowy, bez dezorganizacji pracy, każdy z pracowników przyrządzał sobie ciepły posiłek czy napój według własnych preferencji, korzystając przy tym z jednego tylko urządzenia.źródło: ShutterStock

Fiskus nie może autorytatywnie twierdzić, że termomix (urządzenie agd) nie ma związku ze świadczeniem usług budowlanych. Zamiast powoływać się na zasady logiki i doświadczenia życiowego, powinien przesłuchać pracowników, czy faktycznie mogli korzystać z tego urządzenia w czasie przerw socjalnych – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Kupiony przez spółkę termomix nie był tani, przez co odliczony przez spółkę VAT naliczony przekraczał 730 zł. Fiskus uznał, że zakup robota nie miał żadnego związku z działalnością budowlaną spółki i zakwestionował odliczenie VAT.

Plac budowy to nie miejsce, gdzie robot kuchenny jest używany, a pracownicy budowlani to nie kucharze. Zakup termomiksa byłby uzasadniony, gdyby spółka prowadziła działalność gastronomiczną lub szkoleniową – stwierdzili urzędnicy.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane