statystyki

Robot kuchenny na budowie też może zostać odliczony

autor: Katarzyna Jędrzejewska07.08.2018, 07:21; Aktualizacja: 07.08.2018, 09:06
Fiskus nie wyobrażał sobie, aby na placu budowy, bez dezorganizacji pracy, każdy z pracowników przyrządzał sobie ciepły posiłek czy napój według własnych preferencji, korzystając przy tym z jednego tylko urządzenia.

Fiskus nie wyobrażał sobie, aby na placu budowy, bez dezorganizacji pracy, każdy z pracowników przyrządzał sobie ciepły posiłek czy napój według własnych preferencji, korzystając przy tym z jednego tylko urządzenia.źródło: ShutterStock

Fiskus nie może autorytatywnie twierdzić, że termomix (urządzenie agd) nie ma związku ze świadczeniem usług budowlanych. Zamiast powoływać się na zasady logiki i doświadczenia życiowego, powinien przesłuchać pracowników, czy faktycznie mogli korzystać z tego urządzenia w czasie przerw socjalnych – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Kupiony przez spółkę termomix nie był tani, przez co odliczony przez spółkę VAT naliczony przekraczał 730 zł. Fiskus uznał, że zakup robota nie miał żadnego związku z działalnością budowlaną spółki i zakwestionował odliczenie VAT.

Plac budowy to nie miejsce, gdzie robot kuchenny jest używany, a pracownicy budowlani to nie kucharze. Zakup termomiksa byłby uzasadniony, gdyby spółka prowadziła działalność gastronomiczną lub szkoleniową – stwierdzili urzędnicy.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane