Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
Radosław Hancewicz, z Izby Skarbowej w Białymstoku
/
DGP
Reklama
Reklama
TRZY PYTANIA DO... RADOSŁAWA HANCEWICZA z Izby Skarbowej w Białymstoku - Izba Skarbowa w Białymstoku przygotowała instrukcję wypełniania zeznań PIT w formie filmu. Co zrobić, żeby z niej skorzystać?
- Wystarczy wejść na stronę internetową Izby Skarbowej w Białymstoku, wziąć aktualny formularz PIT i włączyć film, który krok po kroku pokaże, jak go wypełnić - a z rozliczeniem rocznego zeznania nie powinno być problemu. Wszystko za sprawą specjalnych multimedialnych przewodników, które Izba Skarbowa w Białymstoku przygotowała z myślą o podatnikach. To najprawdopodobniej pierwsze takie przewodniki w Polsce.
- Przewodnik został przygotowany w formie filmów instruktażowych. W trakcie ich odtwarzania na ekranie komputera pojawia się wybrany formularz PIT, a lektor udziela szczegółowych wskazówek dotyczących wypełnienia poszczególnych rubryk formularza. Podatnicy, którzy zechcą równolegle wypełniać swoje zeznanie, mają możliwość zatrzymania lub cofnięcia filmu, tak aby łatwo można było dotrzeć do informacji, które są im potrzebne. Przewodniki multimedialne są dostępne na stronie Izby Skarbowej w Białymstoku pod adresem www.is.bialystok.pl/pit-przewodnik-multimedialny.
● Jakich formularzy dotyczy instruktaż filmowy?
- Obecnie dostępne są filmy dotyczące najpopularniejszego zeznania podatkowego PIT-37 oraz najczęściej składanych z nim załączników PIT/O i PIT/D. Jeśli zainteresowanie przewodnikami będzie duże, rozważymy przygotowanie kolejnych filmów.
Na ich nakręcenie zdecydowaliśmy się właśnie teraz, kiedy najwięcej osób wypełnia swoje zeznania podatkowe. Początek marca to tradycyjnie czas największego oblężenia urzędów skarbowych. Dzieje się tak dlatego, że do końca lutego wszyscy pracodawcy mają obowiązek przekazania podatnikom PIT-11, czyli informacji o naszych dochodach uzyskanych w minionym roku.
Mamy nadzieję, że nowa propozycja Izby Skarbowej w Białymstoku przypadnie podatnikom do gustu i że okaże się bardzo pomocna w rozliczaniu się za 2008 rok.