statystyki

Nowe zasady kontroli celno-skarbowej. Jak w mundurze, to bez upoważnienia

autor: Magdalena Majkowska19.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 19.07.2018, 07:40
Dziś jednak taki funkcjonariusz musi okazać – na żądanie kontrolowanego – stałe upoważnienie do przeprowadzania kontroli oraz podstawę prawną jej podjęcia.

Dziś jednak taki funkcjonariusz musi okazać – na żądanie kontrolowanego – stałe upoważnienie do przeprowadzania kontroli oraz podstawę prawną jej podjęcia.źródło: ShutterStock

Funkcjonariusz służby celno-skarbowej nie będzie musiał legitymować się stałym upoważnieniem do wykonywania kontroli granicznej. Wystarczy, że będzie umundurowany.

Zakłada to opublikowany wczoraj projekt nowelizacji rozporządzenia ministra finansów.

Chodzi o kontrole na przejściach granicznych, w oddziałach celnych urzędów celno-skarbowych albo miejscu wyznaczonym przez skarbówkę do przedstawienia towaru i czasowego składowania. Już teraz takie czynności kontrolne wykonuje umundurowany funkcjonariusz wyposażony w znaki identyfikacji osobistej. Wynika to z art. 62 ust. 13 ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz.U. z 2018 r. poz. 508).


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane