statystyki

Urząd nie poprosi o dane, do których sam ma dostęp

autor: Mariusz Szulc04.07.2018, 18:00
MF potwierdziło w odpowiedzi na pytanie naszej redakcji, że „jeżeli szef KAS będzie posiadał informacje pozyskane w ramach STIR, to organy KAS będą w pierwszej kolejności występować o takie informacje do szefa KAS, a nie do podatników o JPK_WB”

MF potwierdziło w odpowiedzi na pytanie naszej redakcji, że „jeżeli szef KAS będzie posiadał informacje pozyskane w ramach STIR, to organy KAS będą w pierwszej kolejności występować o takie informacje do szefa KAS, a nie do podatników o JPK_WB”źródło: Inne

Skarbówka nie będzie żądać od przedsiębiorców wyciągów bankowych w formacie jednolitego pliku kontrolnego, jeśli wymagane informacje dostarczy wcześniej system STIR – potwierdziło biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

Pytanie zadaliśmy w związku z rozszerzeniem od lipca br. na średnie, małe i mikrofirmy obowiązku przesyłania na żądanie fiskusa wybranych danych w formacie JPK (innych niż JPK_VAT, bo ten należy obowiązkowo przesyłać co miesiąc).

Jedna z takich struktur „na żądanie” dotyczy wyciągów bankowych. Podatnicy, a w praktyce obsługujące ich instytucje finansowe, powinni udostępnić te dane w formacie JPK_WB. Plik ma być dokładnym odwzorowaniem operacji i sald na rachunkach.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane