statystyki

Urząd nie poprosi o dane, do których sam ma dostęp

autor: Mariusz Szulc04.07.2018, 18:00
MF potwierdziło w odpowiedzi na pytanie naszej redakcji, że „jeżeli szef KAS będzie posiadał informacje pozyskane w ramach STIR, to organy KAS będą w pierwszej kolejności występować o takie informacje do szefa KAS, a nie do podatników o JPK_WB”

MF potwierdziło w odpowiedzi na pytanie naszej redakcji, że „jeżeli szef KAS będzie posiadał informacje pozyskane w ramach STIR, to organy KAS będą w pierwszej kolejności występować o takie informacje do szefa KAS, a nie do podatników o JPK_WB”źródło: Inne

Skarbówka nie będzie żądać od przedsiębiorców wyciągów bankowych w formacie jednolitego pliku kontrolnego, jeśli wymagane informacje dostarczy wcześniej system STIR – potwierdziło biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

Pytanie zadaliśmy w związku z rozszerzeniem od lipca br. na średnie, małe i mikrofirmy obowiązku przesyłania na żądanie fiskusa wybranych danych w formacie JPK (innych niż JPK_VAT, bo ten należy obowiązkowo przesyłać co miesiąc).

Jedna z takich struktur „na żądanie” dotyczy wyciągów bankowych. Podatnicy, a w praktyce obsługujące ich instytucje finansowe, powinni udostępnić te dane w formacie JPK_WB. Plik ma być dokładnym odwzorowaniem operacji i sald na rachunkach.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane