Jan Wacławek i Mike Wilder w zarządzie PwC w Polsce

Warszawa, 3 lipca 2018 r. – Z dniem 1 lipca br. partnerem zarządzającym działu doradztwa podatkowo-prawnego PwC w Polsce został Jan Wacławek, a partnerem zarządzającym zespołów doradztwa biznesowego Mike Wilder.

Mike Wilder / Media

Jan Wacławek jest związany z PwC od ponad 15 lat, w tym prawie 2 lata z kalifornijskim biurem firmy. Jako partner w dziale podatkowo-prawnym i lider zespołu Tax Reporting & Strategy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej odpowiadał za rozwój raportowania podatkowego, outsourcingu rachunkowości oraz usług kadrowo-płacowych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Był także zaangażowany w projektowanie i implementację strategii oraz procesów sprawozdawczości podatkowej i rachunkowej.

Jan ukończył studia MBA na Politechnice Warszawskiej oraz Prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest certyfikowanym doradcą podatkowym.

Mike Wilder pracuje w PwC od 27 lat, a w Polsce od niemal 25. Jest partnerem firmy i liderem zespołu ds. obsługi transakcji w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE).

Odpowiadał za rozwój usług w zakresie obsługi transakcji. Pracował przy dużych prywatyzacjach oraz doradzał inwestorom i funduszom private equity w Polsce i w regionie. W ostatnich latach odgrywał także kluczową rolę w rozwoju naszej praktyki doradztwa biznesowego (Advisory) w Polsce i CEE.

Mike jest absolwentem Uniwersytetu w Michigan - Stephen M. Ross School of Business, a także członkiem American Institute of Certified Public Accountants.Dotychczasowy partner zarządzający działu podatkowo-prawnego (Tax & Legal Services) Tomasz Barańczyk przejmie obowiązki lidera usług outsourcingu funkcji podatkowych dla międzynarodowych korporacji i lokalnych grup kapitałowych w Polsce i CEE. Natomiast Piotr Łuba, dotychczas partner zarządzający doradztwem biznesowym (Advisory), będzie odpowiedzialny za rozwiązania związane z Front Office Transformation i automatyzacją procesów w firmach (Robotic Process Automation).

Obecnie w zarządzie firmy wraz z Janem Wacławkiem i Mike’em Wilderem zasiadają: Adam Krasoń (prezes zarządu), Krzysztof Szułdrzyński (partner zarządzający działem audytu) oraz Jarosław Wichowski (członek zarządu ds. operacyjnych).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje o PwC
W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i rozwiązywanie kluczowych problemów. Jesteśmy siecią firm działającą w 158 krajach. Zatrudniamy ponad 236 tys. osób dostarczających naszym klientom najwyższą jakość usług w zakresie audytu, doradztwa biznesowego oraz doradztwa podatkowego i prawnego. W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych – w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a także Financial Crime Center w Gdańsku oraz dwa Service Delivery Center w Katowicach i Opolu. Spółki PwC w Polsce zatrudniają ponad 4 500 osób. Dowiedz się więcej na www.pwc.pl.

Aplikacja mobilna PwC Espresso do pobrania na stronie pwc.pl/espresso.
Subskrypcja publikacji PwC pwc.pl/subskrypcje.
Posłuchaj podcastów PwC www.pwc.pl/podcasty.