Firmy muszą się tłumaczyć fiskusowi ze spadku dochodów

autor: Agnieszka Pokojska21.06.2018, 14:59; Aktualizacja: 21.06.2018, 16:50
Dlatego właśnie organ prosi o wyjaśnienie. Jeżeli uzna odpowiedz za satysfakcjonującą to prawdopodobnie na tym poprzestanie. W przeciwnym razie może wszcząć kontrolę – mówi ekspert.

Dlatego właśnie organ prosi o wyjaśnienie. Jeżeli uzna odpowiedz za satysfakcjonującą to prawdopodobnie na tym poprzestanie. W przeciwnym razie może wszcząć kontrolę – mówi ekspert.źródło: ShutterStock

Pismo naczelnika stołecznego urzędu skarbowego opublikowane w mediach społecznościach przez prezesa ZPP Cezarego Kaźmierczaka wywołało burzę wśród internautów.  Fiskus bowiem spytał, dlaczego przedsiębiorca zarobił mniej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Dziadzia(2018-06-23 16:30) Zgłoś naruszenie 40

    Tak od razu takie trudne pytanie czemu dochody mniejsze , może na początek jakieś pytanie rozluźniające atmosferę na przykład : dleczego nasi mecza przegrali ?

    Odpowiedz
  • rozeźlony(2018-06-23 05:19) Zgłoś naruszenie 20

    To już kredytu na pińcet nie chcą dawać że trzeba chwytać się takich środków. Traktują wszystkich ja złodziei, tylko o podaży popycie i wahaniach rynku gucio wiedzą, ale był prikaz to trzeba łupić

    Odpowiedz
  • sputnick(2018-06-22 18:29) Zgłoś naruszenie 110

    Jak kontrola to źle jak organ grzecznie pyta zamiast od razu kontrole wszyczynać to też źle. Najlepiej, żeby skarbówka nie zawracała trąby. Tylko potem się nie dziwcie że korpo nie płaci podatków.

    Odpowiedz
  • kos(2018-06-22 10:38) Zgłoś naruszenie 10

    Konstytucja dla biznesu ? Lepiej od razu wymyśleć konstytucję typu DWA POŚLADKI.

    Odpowiedz
  • Polak(2018-06-22 08:49) Zgłoś naruszenie 100

    Tłumaczy to się winny. Suweren(naród) nie musi się tłumaczyć swoim pracownikom(US).Biznes charakteryzuje się tym że na wzrosty lub spadki ma wpływ wiele czynników. W Polsce ostatnio wielki wpływ na biznes wywiera państwo poprzez dążenie do monopoli w niektórych branżach(sanacja,komunizm)

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-06-22 08:13) Zgłoś naruszenie 60

    Rozumiem, że lepiej rozpytać, niż wszczynać oficjalną kontrolę (która - zgodnie z wymysłami statystycznymi w zasadzie powinna kończyć się "karą", bo inaczej pracownik będzie miał koło pióra). Ale tego typu rozpytanie to postawienie spraw na głowie. Jest to postrzeganie podmiotu prywatnego jak państwowej jednostki, która ma wyznacone zadanie przyniesienia tylu a tylu podatków. Postawione na głowie...

    Odpowiedz
  • skarbona(2018-06-22 07:29) Zgłoś naruszenie 60

    Dlaczego usunięto mój komentarz? Nie pasował do lini przyjętej przez GP?

    Odpowiedz
  • iudex(2018-06-22 07:21) Zgłoś naruszenie 100

    Opresyjne państwo pisu..

    Odpowiedz
  • Anoniomowy(2018-06-21 22:02) Zgłoś naruszenie 291

    My tez dostalismy pismo o wyjasnie spadku przychodow i naczelnik bardzo wnikliwie analizowal kazdy miesiac i kazal sobie udowadniac dlaczego byl spadek, do tego co miesiac analizuje w ramach czynnosci sprawdzajacych coraz to inne faktury dla mnie to przesada.....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pytanie(2018-06-21 21:12) Zgłoś naruszenie 212

    Nie rozumiem dlaczego skarbówki nie obowiązuje konstytucja i podstawowe prawa człowieka ? Właściwie urzędnika nie obowiązuje żadne prawo a swoje widzimisię....państwo w państwie bez kontroli...kolejna bezkarna kasta...urzędników coraz więcej a porządni ludzie uciekają z Polski bo nie da się tu żyć.. gdzie sens , logika ?

    Odpowiedz
  • jurko(2018-06-21 17:53) Zgłoś naruszenie 465

    Coś takiego może wymyślić tylko PiS-owski k retyn.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wraca socjalizm(2018-06-21 17:11) Zgłoś naruszenie 262

    obowiązek dostaw żywca 2.0

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz