statystyki

Resort bada, co zmienić w ustawie o rachunkowości

autor: Agnieszka Pokojska04.06.2018, 17:00
Zmiany w przepisach dotyczących biur rachunkowych były natomiast postulowane przez przedstawicieli księgowych. Domagali się oni ponownego uregulowania zawodu i przywrócenia obowiązku posiadania certyfikatu księgowego przy prowadzeniu biura rachunkowego.

Zmiany w przepisach dotyczących biur rachunkowych były natomiast postulowane przez przedstawicieli księgowych. Domagali się oni ponownego uregulowania zawodu i przywrócenia obowiązku posiadania certyfikatu księgowego przy prowadzeniu biura rachunkowego.źródło: ShutterStock

Do 21 czerwca br. można zgłaszać propozycje zmian w prawie bilansowym. Ministerstwo Finansów uwzględni je przy tworzeniu projektu nowelizacji.

O tym, że resort planuje przeprowadzenie takiej ankiety, pisaliśmy już w ubiegłym roku w artykule „Możliwe, że wrócą obowiązkowe certyfikaty księgowego” (DGP nr 231/2017). Wówczas informowaliśmy, że MF nie wyklucza zmian przepisów dotyczących usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Będą one jednak uzależnione od wyników analizy obecnej sytuacji.

W ankiecie dostępnej na stronie internetowej resortu www.mf.gov.pl (zakładka: Działalność/Rachunkowość/Aktualności) można przedstawić swoje propozycje zmian. Osoba, która twierdząco odpowie na pytanie „Czy należy zmienić przepisy dotyczące sposobu prowadzenia ksiąg rachunkowych?”, będzie mogła szczegółowo to uzasadnić.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane