statystyki

Resort bada, co zmienić w ustawie o rachunkowości

autor: Agnieszka Pokojska04.06.2018, 17:00
Zmiany w przepisach dotyczących biur rachunkowych były natomiast postulowane przez przedstawicieli księgowych. Domagali się oni ponownego uregulowania zawodu i przywrócenia obowiązku posiadania certyfikatu księgowego przy prowadzeniu biura rachunkowego.

Zmiany w przepisach dotyczących biur rachunkowych były natomiast postulowane przez przedstawicieli księgowych. Domagali się oni ponownego uregulowania zawodu i przywrócenia obowiązku posiadania certyfikatu księgowego przy prowadzeniu biura rachunkowego.źródło: ShutterStock

Do 21 czerwca br. można zgłaszać propozycje zmian w prawie bilansowym. Ministerstwo Finansów uwzględni je przy tworzeniu projektu nowelizacji.

O tym, że resort planuje przeprowadzenie takiej ankiety, pisaliśmy już w ubiegłym roku w artykule „Możliwe, że wrócą obowiązkowe certyfikaty księgowego” (DGP nr 231/2017). Wówczas informowaliśmy, że MF nie wyklucza zmian przepisów dotyczących usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Będą one jednak uzależnione od wyników analizy obecnej sytuacji.

W ankiecie dostępnej na stronie internetowej resortu www.mf.gov.pl (zakładka: Działalność/Rachunkowość/Aktualności) można przedstawić swoje propozycje zmian. Osoba, która twierdząco odpowie na pytanie „Czy należy zmienić przepisy dotyczące sposobu prowadzenia ksiąg rachunkowych?”, będzie mogła szczegółowo to uzasadnić.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane