statystyki

Fiskus śledzi podejrzane pojazdy

autor: Mariusz Szulc09.05.2018, 07:44; Aktualizacja: 09.05.2018, 08:10
Niezależnie od tego w bieżącym roku kamery mają pojawić się też na drogach wyjazdowych prowadzących do Niemiec bądź Czech.

Niezależnie od tego w bieżącym roku kamery mają pojawić się też na drogach wyjazdowych prowadzących do Niemiec bądź Czech.źródło: ShutterStock

System automatycznego rozpoznawania tablic pojazdów (ANPRS) pozwolił już fiskusowi na pierwsze zatrzymania kierowców. Na razie jednak urzędnicy używają go głównie w innym celu.

– Na obecnym etapie rozwoju system jest wykorzystywany przede wszystkim do pozyskiwania materiału dowodowego na potrzeby postępowań celnych, podatkowych i czynności dochodzeniowo-śledczych – poinformowało biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

ANRPS jest sukcesywnie wdrażany od początku 2018 r. Składają się na niego dwie funkcjonalności – poinformował wiceminister finansów Piotr Walczak w odpowiedzi z 6 kwietnia br. na interpelację nr 20723.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane