ABC podatku na solidarność dla najbogatszych

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki24.04.2018, 07:12; Aktualizacja: 24.04.2018, 10:15
podatki, pieniądze

Ministerstwo Finansów w wydanym oświadczeniu poinformowało, że razem z resortem rodziny i innymi instytucjami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie społeczne rozpoczęło analizy, których efektem ma być stworzenie daniny solidarnościowej, która będzie jednym z elementów finansowania wsparcia dla dorosłych niepełnosprawnych.źródło: ShutterStock

Resort rodziny szacuje koszty spełnienia postulatów rodziców niepełnosprawnych dzieci, a resort finansów zastanawia się, na co stać budżet.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

 • suweren(2018-04-24 08:17) Zgłoś naruszenie 261

  czy europosłowie będą objęci podatkiem? czy też staną się jeszcze bogatsi? dlaczego nie oddają połowy swoich pensji na organizacje charytatywne? przecież nie odpowiadają za miliardowe kontrakty..

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kuba(2018-04-24 08:36) Zgłoś naruszenie 125

  Przecież jest juz 1% podatku na rózne humanitarne cele ,dlaczego wiec 0,5 z tej sumy nie przeznaczyć urzędowo na takich ludzi.?

  Odpowiedz
 • ukulele(2018-04-24 08:44) Zgłoś naruszenie 359

  Jestem mega przeciwna temu, żeby ludzie którzy często tworzą swoje biznesy i firmy od podstaw i którym się udało , oddawali jakąkolwiek daninę. Płacą podatki, zatrudniają ludzi i jeszcze mam dopłacać mega podatki na ludzi którym się nie powodzi?! To nie jest solidarność, to jest zdzierstwo.!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ki(2018-04-24 08:47) Zgłoś naruszenie 119

  Wiem o takich osobach niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności samodzielnie funkcjonujących , z rentami , ktorzy pracują na stanowiskach dla zdrowych , oprócz tego wiele mów zleceń itp. Te osoby korzystaja ze wszystkiego ,wolnych przejazdów wszelkich ulg . Dorabiają sie ogromnych majatków.To są przewaznie ci co pracują i mają ogromne dochody . To takim należy sie jeszcze pomoc , bo mają papier często kupiony. Rzadzie tylko uczciwa weryfikacja pokaze kto naprawde potrzebuje pomocy , i nie dajcie się omamić przez niektórych protestujących.

  Odpowiedz
 • Yoyo667(2018-04-24 08:52) Zgłoś naruszenie 141

  Nawet nie "może uciekną w samozatrudnienie", ale na pewno uciekną w samozatrudnienie. Kolejny projekt z sufitu którym PiS trafi jak kulą w płot.

  Odpowiedz
 • !!!!(2018-04-24 09:03) Zgłoś naruszenie 123

  Tylko Pomoc Społeczna w miejscu zamieszkania powinna te sprawy weryfikować a nie rząd Urzędowo.

  Odpowiedz
 • Papcio(2018-04-24 09:16) Zgłoś naruszenie 172

  A dlaczego nie wprowadzić podatku od partii politycznych? Stawka powinna rosnąć wraz z liczbą zarejestrowanych członków.

  Odpowiedz
 • EWA(2018-04-24 10:30) Zgłoś naruszenie 191

  Najwyższy czas obłożyć podatkiem PIT, składkami zdrowotnymi i emerytalnymi (likwidacja KRUS) rolników. Z kim "solidarni" są bogaci rolnicy????? Kto zna prawdziwe przychody rolników? Jak długo będzie trwała paranoja z okładaniem daninami podatników i hołubieniem uprzywilejowanych? Jakim prawem takie państwo może być nazwane "sprawiedliwym", skoro niesprawiedliwość bije po oczach?

  Odpowiedz
 • 007KAL(2018-04-24 10:46) Zgłoś naruszenie 70

  Z całym szacunkiem dla sukcesów, ale ja mam dobrą pamięć i trochę lat. - Dobrze pamiętam jak towarzysz Gierek skutecznie w latach 70 szukał 40 mld w kieszeniach "tych co mieli", no bo trudno znaleźć u tych co nie mają, - Dobrze pamiętam wypowiedź Pana Prezesa, w której stwiedził, że polskie MSP mają całą masę forsy i jej nie inwestują (to nie jest dosłowny cytat !!), - Dobrze pamiętam wypowidź Pana Prezesa, że CIT jest mały i płacą go bogaci, - Dobrze pamiętam czasy kiedy wydając masę pieniędzy modyfikowano krawężniki, aby ułatwić życie ludzom na wózkach, ale 2[m] dalej chodnik był dzierawy i nie dało się po nim nawet chodzić, - Dobrze pamiętam (nawet to można ciągle sprawdzić) jak montowano przed ZOZ-ami windy dla niepełnosprawnych na wózkach, a później nikt nie wiedział "gdzie jest klucz, aby je uruchomić", a co więcej człowiek na wózku nie miał szans, aby ktoś tę windę uruchomił, - Dobrze pamiętam czasy w telewizji były same dobre wiadmości - i czas, gdy co chwilę był 25 stopień zasilania (tę ostatnią uwagę dedykuję fachowcą od dostarczania prądu, którzy coś bajają o elektromobilności..)... Mam jednak tyle jak, że za chwilę zaczną zapominać...

  Odpowiedz
 • Lac(2018-04-24 11:18) Zgłoś naruszenie 232

  Panie Morawiecki, niech Pan skończy z okradaniem dobrze zarabiających, wykształconych specjalistów!!! Pochodzę z "biednego domu". Na studia dojeżdżałem 200 Km w obie strony (codziennie 3 godziny w pociągu). Swoim uporem i bardzo ciężką pracą skończyłem studia z wyróżnieniem. Później czekało mnie 4 lata specjalizacji, za którą płaciłem wszystko co zarobiłem, sam bez jakiejkolwiek pomocy naszego państwa. Po specjalizacji 3 lata ciężkiej pracy "za grosze". Teraz, gdy mam specjalizację, wymagany staż, zacząłem zarabiać godne pieniądze. Mam 33 lata, chciałbym wziąć kredyt na mieszkanie w Warszawie (wymagany wkład własny), założyć rodzinę. Pieniądze z ostatnich 8 lat zainwestowałem w dokształcanie. Nie mam nic oprócz wykształcenia. W trakcie roku zaczynam już płacić 32 % podatku dochodowego. Dlaczego mam być znowu karany? Panie Morawiecki, jeśli mówi Pan o solidarności, to niech Pan wprowadzi jeden podatek dochodowy dla wszystkich 19%!!! Lepiej zarabiający i tak zapłacą więcej. Niech Pan doceni w końcu osoby, które ciągną tą gospodarkę. Czy mam wyjechać z Polski, aby trafić do normalności?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prawnik(2018-04-24 12:04) Zgłoś naruszenie 141

  Załóżmy, że dziś tych "bogaczy" zarabiających 14,5tys. brutto jest około 125 tysięcy. Ilu z nich pozostanie "bogaczami" po podwyżce podatku, a ilu zdecyduje się na sztuczkę księgową zmiany sposobu opodatkowania lub rezydencji podatkowej? A ilu zdecydje się faktycznie i uczciwie opuścić Polskę i zamienić swoje 14,5tys zł na 14,5tys EURO? Rejony płac najwyższych są podatkowo wrażliwe. Bo osoby je osiągające mają łatwy i realny wybór, komu płacić podatek. Polsce, Włochom, Hiszpanii, Luksemburgowi?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Niepełnosprawny(2018-04-24 12:26) Zgłoś naruszenie 53

  Strajkują (wymuszają chytre i głupie baby) żerujące na niepełnosprawnych. Walczą o swoje a nie o niepełnosprawnych. O niepełnosprawnych się nie mówi. Mama w końcu umrze jak każdy lub ulegnie wypadkowi a jej dziecko trafi pod opiekę suwerena za 6000 zł/miesiąc nie wiem czy domy opieki wyrobią. Już dzisiaj opodatkować pseudo profesora Chazana i episkopat. Wszelkie dodatki powinny być dla niepełnosprawnego i szły by za nim. Czy matka żyje czy nie, czy ma opiekuna czy nie, niezależnie od wieku niepełnosprawnego. Zabiorą zasiłek niepełnosprawnym 153 zł i dadzą chytrym i cwanym mamom. Tak pomogły niepełnosprawnym Populiści niech nie mówią o zmianie w Konstytucji, bo obecna już zajmuje się niepełnosprawnymi "Art. 69. Osobom niepełnosprawnym władze publiczne udzielają, zgodnie z ustawą, pomocy w zabezpieczaniu egzystencji, przysposobieniu do pracy oraz komunikacji społecznej.". Trzeba tylko uchwalić ustawę :) Gdyby znieść akcyzę na wódkę, piwo i papierosy to 10% najbiedniejszych (patologii) oszczędziło by więcej niż 10% najbogatszych..

  Odpowiedz
 • jasz(2018-04-24 12:38) Zgłoś naruszenie 54

  Podejme dowolna prace, najlepiej w niepełnym wymiarze czasu z zarobkami kwalifikującymi do odprowadzania nowej daniny na rzecz niepełnosprawnych...

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • kasia(2018-05-02 15:32) Zgłoś naruszenie 10

  Najlepiej znów ściągnąć z emerytów no bo oni już nie wyjadą zagranicę, a dla przypomnienia Ci emeryci którzy mają nieco wyżższe świadczenie to oni płacili jeszcze podatki (jak pracowali zawodowo) 32%. Bo przecież nie obetnie się emerytury minimalnej. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane