statystyki

Na lokal wykorzystywany w celach biznesowych nie ma ulgi

autor: Patrycja Dudek23.04.2018, 18:30
umowa-klucz

Sprawa dotyczyła właściciela sześciu mieszkań w krakowskiej kamienicy, wpisanej do ewidencji zabytków.źródło: ShutterStock

Kto wynajmie mieszkania w zabytkowej kamienicy firmie prowadzącej działalność hotelarską, nie ma prawa do zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Chodziło o art. 7 ust.1 pkt 6 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Przepis ten zwalnia z daniny nieruchomości wpisane do ewidencji zabytków, z wyjątkiem części zajętej na prowadzenie działalności gospodarczej.

Sprawa dotyczyła właściciela sześciu mieszkań w krakowskiej kamienicy, wpisanej do ewidencji zabytków. Mężczyzna zawarł umowę z firmą świadczącą usługi hotelarskie i wynajął jej swoje lokale. Podobnie postąpili pozostali właściciele mieszkań w tym budynku.

W rezultacie firma urządziła w nim quasi-hotel. Miała na to stosowne pozwolenia (m.in. przeciwpożarowe, sanitarne) związane z dopuszczeniem obiektu do działalności hotelarskiej.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane