Sędziowie zmieniają podejście do należytej staranności w VAT

autor: Patrycja Dudek, Łukasz Zalewski28.03.2018, 07:09; Aktualizacja: 28.03.2018, 11:10
Chodzi o podatników, którzy spotykają się z odmową prawa do odliczenia podatku naliczonego lub jego zwrotu

Chodzi o podatników, którzy spotykają się z odmową prawa do odliczenia podatku naliczonego lub jego zwrotuźródło: ShutterStock

Coraz częściej sądy orzekają, że fiskus powinien szukać prawdziwych oszustów, a nie ściągać należności z majątku oszukanych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Andrzej Głowicki(2018-10-17 00:07) Zgłoś naruszenie 30

    Ciężkie tematy na pograniczu stwierdzenia, że równe traktowanie nie musi, a w tym przypadku nawet nie może, być sprawiedliwie. Wierzę, że na kanwie poczynań KASy sądy znajdą rozwiązania do karania przestępców oraz ratowania spółek, które przez przypadkowe wciągnięcie w wir karuzeli VATowskiej otarły się o łamanie prawa bez swojej wiedzy.

    Odpowiedz
  • anon(2018-03-29 18:48) Zgłoś naruszenie 22

    Najlepsze były przypadki jak pani Krysie wydawały decyzje w urzędach i przepisując argumentację z gotowca w postaci wytycznych MF nie zmieniały nawet opisu towaru na ten którego obrotem zajmował się rzeczony podatnik. Zostawiały slangowy "złom" (w urzędniczym żargonie oznacza wszelkie towary objęte odwrotnym obciążeniem bo był pierwszym towarem nim objętym) gdy podatnik handlował stalą. Najśmieszniejsze było to, że podatnik dzwonił do urzędu nie tłumaczyć się że jest uczciwy tylko że nie handluje w ogóle złomem. Tragedia całej historii byłą taka, że urzędy dostały wytyczne że w branży stalowej są nadużycia i fikcyjny obrót, wiec pod tezę szukano łbów. A zarzut nierzeczywistego obrotu był z automatu bo pasowała firma do profilu. Jeśli pod właściwością danego urzędu nie było za wiele firm z branży to wyobrazić sobie można jaki był skutek.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane