statystyki

Nieobecność szefa nie utrudni doręczenia. Fiskus zawiadomi o kontroli

autor: Patrycja Dudek12.03.2018, 07:28; Aktualizacja: 12.03.2018, 07:54

Fiskus skutecznie zawiadomi spółkę o kontroli, nawet jeśli sekretarka twierdzi, że właśnie dostała zakaz odbierania korespondencji z urzędu skarbowego i sądów pod nieobecność członków zarządu – wynika z wyroku NSA.

Spór w tej sprawie toczyła spółka, która chciała skorzystać z preferencyjnej stawki odsetek od zaległości podatkowej (art. 56a ordynacji podatkowej). Podatnik ma taką możliwość, o ile ureguluje zaległość dobrowolnie, zanim fiskus zechce sprawdzić jego rozliczenia.

Firma zapłaciła należny podatek VAT, po tym jak pracownik organu doręczył w siedzibie spółki postanowienie o wszczęciu kontroli sekretarce – asystentce zarządu. Kobieta odmawiała odbioru, tłumacząc, że wprawdzie jest osobą upoważnioną do odbioru korespondencji, ale tego akurat dnia otrzymała od zarządu spółki zakaz odbierania korespondencji z urzędu skarbowego i sądów. Mimo to urzędnik zostawił jej pismo, a ona pokwitowała odbiór własnoręcznym podpisem i pieczątką firmową spółki.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane