statystyki

Fiskus nie odpuszcza paliwowym oszustom. Będą kolejne zmiany

autor: Mariusz Szulc06.03.2018, 07:16; Aktualizacja: 06.03.2018, 07:36
Jeśli okaże się, że toczyło się postępowanie lub kontrola podatkowa bądź kontrola celno-skarbowa i fiskus stwierdził, że od kupionego oleju napędowego nie opłacono na wcześniejszym etapie podatków, to producent nie odzyska już pieniędzy.

Jeśli okaże się, że toczyło się postępowanie lub kontrola podatkowa bądź kontrola celno-skarbowa i fiskus stwierdził, że od kupionego oleju napędowego nie opłacono na wcześniejszym etapie podatków, to producent nie odzyska już pieniędzy.źródło: ShutterStock

Handel olejami opałowymi będzie monitorowany tak jak inne towary „wrażliwe”, takie jak paliwa, skażony alkohol, susz tytoniowy.

Ministerstwo Finansów pracuje już nad konkretnymi zmianami. Z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wynika, że znajdą się one w dwóch projektach. Zostaną upublicznione już w drugim kwartale 2018 r.

Zmiany czekają też producentów rolnych, którzy chcą odzyskać część akcyzy zawartej w cenie kupionego oleju napędowego.

Jeśli okaże się, że kupili olej z nieznanego źródła i nie zostały od niego wcześniej odprowadzone podatki, to nie zobaczą już zwrotu. Wskazówką dla fiskusa może być np. zakup po okazyjnej cenie, niższej niż rynkowa.

Ściślejsza kontrola


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane