Nowa ustawa narusza prawo UE

30.01.2009, 03:00; Aktualizacja: 31.01.2009, 07:51

1 marca 2009 r. wejdzie w życie nowa ustawa o podatku akcyzowym. Po zmianie zwiększą się m.in. koszty funkcjonowania firm dystrybuujących energię elektryczną. Wiele regulacji nadal będzie wymagało dostosowania do przepisów wspólnotowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • 3(2009-01-30 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nic nowego tradycyjnie poprawki będą gonić poprawki, a w tym okresie ściągać się będzie kasę, odszkodowania i tak zapłaci podatnik.
    Wystarczy przypomnieć akcyzę na samochody sprowadzane, durne stanowisko Min. Fin. !!!

    Odpowiedz
  • NM(2009-02-01 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do 6: no co niby z tymi olejami? UE reguluje opodatkowanie części wyrobów (zharmonizowane), ale nie sprzeciwia się opodatkowaniu akcyzą innych wyrobów (niezharmonizowane). Samochody osobowe też nie są wyrobami zharmonizowanymi i nikt żadnych wątpliwości nie zgłasza.

    Odpowiedz
  • eco(2009-01-30 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1, masz racje komisje ,podkomisje i co osly robia!!! czytac nie umieja ale o 400 stowy walczyc potrafja.

    Odpowiedz
  • kolejny bubel PO(2009-01-30 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    "Nowa ustawa narusza prawo UE" - poprzednia też naruszała prawo UE - czyli nic się w Polsce nie zmieniło dalej produkuje sie buble

    Odpowiedz
  • a(2009-01-30 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu kompromitacja czyli Kapica powinien jak najszybciej odejsć. Nie potrafi ustawy porządnie przygotować to jazda z nim albo odpowiedzialnosć finansowa

    Odpowiedz
  • nikt nie zgłasza(2009-01-30 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    do NM Jasne nikt niczego nie zgłaszał a potem Krajowa informacja podatkowa i sądy zawalone sprawami. np. kwestia olejów smarowych???

    Odpowiedz
  • NM(2009-01-30 16:34) Zgłoś naruszenie 00

    Z całym szacunkiem, ale niezgodność nowej ustawy z prawem unijnym to tylko wasz wymysł. Nikt inny żadnych wątpliwości nie zgłaszał.

    Odpowiedz
  • Dym(2009-03-07 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do 6: a kto powiedział, że oleje smarowe są zharmonizowane? Zobacz:

    www.taxonline.pl/prawodawstwo/32392 /Akcyza_2009_nowe_stawki_od_A_do_Z

    Odpowiedz