statystyki

Uczelnie nadal nie wiedzą, czy odprowadzać podatek

autor: Agnieszka Pokojska05.02.2018, 07:45; Aktualizacja: 05.02.2018, 10:41
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

Dyrektor KIS potwierdził, że naukowiec na etacie może skorzystać ze zwolnienia do wysokości diet i innych należności określonych w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 29 stycznia 2013 r. dotyczącym podróży służbowych (Dz.U. poz. 167)źródło: ShutterStock

 Ministerstwa: finansów i nauki ciągle jeszcze nie uzgodniły stanowiska, czy naukowcy wyjeżdżający za granicę w ramach programu Mobilność Plus korzystają ze zwolnienia z PIT do wysokości diet i innych należności w podróży służbowej. 

Odpowiedzi nie ułatwiają rozbieżne stanowiska organów podatkowych i sądów administracyjnych. Uczelnie czekają na rozstrzygnięcie, które Ministerstwo Finansów zapowiadało na naszych łamach na początku października 2017 r. (patrz „Budżet nie chce finansować podróży naukowców”, DGP nr 192/2017). Resort twierdził wówczas, że ma świadomość, iż jego wykładni nie potwierdza orzecznictwo, ale ewentualną jej zmianę uzależniał od konsultacji z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po czterech miesiącach nadal nic się w tej sprawie nie zmieniło. Resort nauki nie ustosunkował się jeszcze do sprawy. Wyjaśnia, że jest ona skomplikowana i wymaga czasu.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane