statystyki

Uczelnie nadal nie wiedzą, czy odprowadzać podatek

autor: Agnieszka Pokojska05.02.2018, 07:45; Aktualizacja: 05.02.2018, 10:41
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

Dyrektor KIS potwierdził, że naukowiec na etacie może skorzystać ze zwolnienia do wysokości diet i innych należności określonych w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 29 stycznia 2013 r. dotyczącym podróży służbowych (Dz.U. poz. 167)źródło: ShutterStock

 Ministerstwa: finansów i nauki ciągle jeszcze nie uzgodniły stanowiska, czy naukowcy wyjeżdżający za granicę w ramach programu Mobilność Plus korzystają ze zwolnienia z PIT do wysokości diet i innych należności w podróży służbowej. 

Odpowiedzi nie ułatwiają rozbieżne stanowiska organów podatkowych i sądów administracyjnych. Uczelnie czekają na rozstrzygnięcie, które Ministerstwo Finansów zapowiadało na naszych łamach na początku października 2017 r. (patrz „Budżet nie chce finansować podróży naukowców”, DGP nr 192/2017). Resort twierdził wówczas, że ma świadomość, iż jego wykładni nie potwierdza orzecznictwo, ale ewentualną jej zmianę uzależniał od konsultacji z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po czterech miesiącach nadal nic się w tej sprawie nie zmieniło. Resort nauki nie ustosunkował się jeszcze do sprawy. Wyjaśnia, że jest ona skomplikowana i wymaga czasu.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane