statystyki

Posiłki w podróży służbowej zawsze z limitami

autor: Patrycja Dudek31.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 31.01.2018, 09:07
Sąd kasacyjny nie ma jednak wątpliwości co do tego, że rację w tym sporze mają organy podatkowe.

Sąd kasacyjny nie ma jednak wątpliwości co do tego, że rację w tym sporze mają organy podatkowe.źródło: ShutterStock

Nie ma znaczenia, czy pracodawca stosuje zryczałtowaną wysokość diety, czy rozlicza rzeczywiste wydatki na podstawie faktur. W obu przypadkach nadwyżka ponad 30 zł jest przychodem pracownika – orzekł NSA.

Chodziło o firmę handlową, która nie wypłacała diet pracownikom przebywającym w podróży służbowej, tylko zapewniała im wyżywienie. Pracownicy płacili za nie firmową kartą kredytową, dokumentując wydatki fakturami, rachunkami, potwierdzeniami stanowiącymi wydruk z rachunku bankowego przypisanego do firmowej karty kredytowej.

Spółka uważała, że kwoty wydawane przez jej pracowników na jedzenie nie są w ogóle przychodem podatnika. Nie są zwolnione z podatku (na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy o PIT) tylko do wysokości limitów ustalonych w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 29 stycznia 2013 r. dotyczącym podróży służbowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 167).


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

  • KUKIZ(2018-01-31 08:36) Zgłoś naruszenie 01

    30zł diety od lat, ceny wzrozły o 70%, czy przepraszam ale kogoś po****?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-01-31 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    ........jak zyć Panie Premierze, jak żyć?--odpowiadam "zdradzę Wam- jak żyć!--- za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? ..."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każda z „kas” daje prawie każdą ilość ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was Komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić......... Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek zapisujecie temu czy poprzedniemu Rzadowi który to wszystko toleruje/ .. Niech się chłopcy po waszej śmierci przekonają jakie piekło przepisami spadkowymi Polakom zgotowali . Każdy z Nich do VI zstepnego będzie musiał odrzucić płatnie "taki prezent spadkowy" , potem jego dzieci i przez kuratora dzieci-- dzieci ,potem wujowie jego ,kuzyni i dzieci kuzynów i każdy na Notariusza wybuli po 150 zł za akt i wypisy budując klasę średnią z Notariuszy i prawników. Rodzina 200 osób razy 150 zł ...taka kaaaaaaaaaaaaaaaasa. . To nie jest tak naprawdę zacheta ale , życzę powodzenia-bądź n-ty,jeszcze się załapiesz. Ps:.System który tu opisuje ma tak naprawdę na celu ukrócenie patologi (w liczbie mnogiej) i odwiedzenie od wielu nieszczęść w Polskich Rodzinach -rozwalenie braku nadzoru władzy pod okiem wszystkich opcji

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane