statystyki

Posiłki w podróży służbowej zawsze z limitami

autor: Patrycja Dudek31.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 31.01.2018, 09:07
Sąd kasacyjny nie ma jednak wątpliwości co do tego, że rację w tym sporze mają organy podatkowe.

Sąd kasacyjny nie ma jednak wątpliwości co do tego, że rację w tym sporze mają organy podatkowe.źródło: ShutterStock

Nie ma znaczenia, czy pracodawca stosuje zryczałtowaną wysokość diety, czy rozlicza rzeczywiste wydatki na podstawie faktur. W obu przypadkach nadwyżka ponad 30 zł jest przychodem pracownika – orzekł NSA.

Chodziło o firmę handlową, która nie wypłacała diet pracownikom przebywającym w podróży służbowej, tylko zapewniała im wyżywienie. Pracownicy płacili za nie firmową kartą kredytową, dokumentując wydatki fakturami, rachunkami, potwierdzeniami stanowiącymi wydruk z rachunku bankowego przypisanego do firmowej karty kredytowej.

Spółka uważała, że kwoty wydawane przez jej pracowników na jedzenie nie są w ogóle przychodem podatnika. Nie są zwolnione z podatku (na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy o PIT) tylko do wysokości limitów ustalonych w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 29 stycznia 2013 r. dotyczącym podróży służbowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 167).


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

  • KUKIZ(2018-01-31 08:36) Zgłoś naruszenie 01

    30zł diety od lat, ceny wzrozły o 70%, czy przepraszam ale kogoś po****?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-01-31 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    ........jak zyć Panie Premierze, jak żyć?--odpowiadam "zdradzę Wam- jak żyć!--- za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? ..."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każda z „kas” daje prawie każdą ilość ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was Komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić......... Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek zapisujecie temu czy poprzedniemu Rzadowi który to wszystko toleruje/ .. Niech się chłopcy po waszej śmierci przekonają jakie piekło przepisami spadkowymi Polakom zgotowali . Każdy z Nich do VI zstepnego będzie musiał odrzucić płatnie "taki prezent spadkowy" , potem jego dzieci i przez kuratora dzieci-- dzieci ,potem wujowie jego ,kuzyni i dzieci kuzynów i każdy na Notariusza wybuli po 150 zł za akt i wypisy budując klasę średnią z Notariuszy i prawników. Rodzina 200 osób razy 150 zł ...taka kaaaaaaaaaaaaaaaasa. . To nie jest tak naprawdę zacheta ale , życzę powodzenia-bądź n-ty,jeszcze się załapiesz. Ps:.System który tu opisuje ma tak naprawdę na celu ukrócenie patologi (w liczbie mnogiej) i odwiedzenie od wielu nieszczęść w Polskich Rodzinach -rozwalenie braku nadzoru władzy pod okiem wszystkich opcji

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane