statystyki

Skarbówka wyśledzi, czy delegowany wyjeżdżał

autor: Patrycja Dudek25.01.2018, 18:00

Nie wystarczy twierdzić, że pieniądze od pracodawcy były zwrotem kosztów podróży służbowej. Trzeba było faktycznie w nią się udać. Urząd skarbowy to zbada.

Dowodzi tego sprawa rozpatrzona wczoraj przez Naczelny Sąd Administracyjny. Zaczęło się od kontroli przeprowadzonej w spółce. W kosztach uzyskania przychodu firma wykazała wydatki, które miały być zwrotem za podróże służbowe pracownicy. Ale fiskus ustalił, że ich nie było.

Pracownicą była matka prezesa spółki, zatrudniona na stanowisku głównej księgowej. Rzekomo niemal każdego dnia roku, także w niedziele i dni świąteczne, wyjeżdżała w podróże służbowe swoim samochodem. Przykładowo w poniedziałek wielkanocny miała być w Warszawie w jednym z ministerstw. Trasy poszczególnych przejazdów obejmowały niejednokrotnie ponad 1 tys. km dziennie. Wyjazdy rozpoczynały się o 5 rano i kończyły o 22.

W zgromadzonej przez spółkę dokumentacji były comiesięczne polecenia wyjazdów służbowych, ewidencje przebiegu pojazdu (z datami, miejscem wyjazdu i liczbą przejechanych kilometrów) oraz oświadczenie kobiety, że jest właścicielką samochodu osobowego i wyraża zgodę na jego wykorzystywanie do celów służbowych.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • dziadek(2018-01-25 19:51) Zgłoś naruszenie 310

    no to ja sobie przypominam jak to kilka lat temu niejaki poseł i v-ce min zdronia wyrabiał w każdy dzień weekendu ponad 500 km poruszając się po trójmieście i okolicy i jeszcze w międzyczasie spotkania odbywał za co (jazdy) brał ryczałty, ale wówczas to się okazała że to jest ok

    Odpowiedz
  • M.(2018-01-25 20:09) Zgłoś naruszenie 240

    Szczyt głupoty czy arogancji?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane