statystyki

Nauka przez Skypa bez zwolnienia z VAT

autor: Mariusz Szulc10.01.2018, 20:00
praca, komputer, laptop, samozatrudnienie

Chodziło o nauczyciela języków obcych, który jako przedsiębiorca planował uruchomić portal edukacyjny.źródło: ShutterStock

Administrator portalu, za pomocą którego można zdalnie uczyć się języków obcych, musi płacić 23 proc. VAT – stwierdził dyrektor KIS.

Chodziło o nauczyciela języków obcych, który jako przedsiębiorca planował uruchomić portal edukacyjny. Za jego pomocą klienci mogliby wybrać sobie nauczyciela języka angielskiego z Filipin i rozpocząć z nim lekcje przy wykorzystaniu programu Skype. Każda lekcja miała trwać 25 minut, a materiał edukacyjny byłby dobierany indywidualnie dla każdego z klientów.

Przedsiębiorca nie zamierzał nadzorować takich lekcji ani postępów uczniów w nauce. Mimo to sądził, że jego usługi będą zwolnione z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT. Przepis ten preferencyjnie traktuje usługi nauczania języków obcych.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane