statystyki

Nauka przez Skypa bez zwolnienia z VAT

autor: Mariusz Szulc10.01.2018, 20:00
praca, komputer, laptop, samozatrudnienie

Chodziło o nauczyciela języków obcych, który jako przedsiębiorca planował uruchomić portal edukacyjny.źródło: ShutterStock

Administrator portalu, za pomocą którego można zdalnie uczyć się języków obcych, musi płacić 23 proc. VAT – stwierdził dyrektor KIS.

Chodziło o nauczyciela języków obcych, który jako przedsiębiorca planował uruchomić portal edukacyjny. Za jego pomocą klienci mogliby wybrać sobie nauczyciela języka angielskiego z Filipin i rozpocząć z nim lekcje przy wykorzystaniu programu Skype. Każda lekcja miała trwać 25 minut, a materiał edukacyjny byłby dobierany indywidualnie dla każdego z klientów.

Przedsiębiorca nie zamierzał nadzorować takich lekcji ani postępów uczniów w nauce. Mimo to sądził, że jego usługi będą zwolnione z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT. Przepis ten preferencyjnie traktuje usługi nauczania języków obcych.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane