statystyki

Budżet nie ponosi kosztów skradzionego alkoholu

autor: Patrycja Dudek18.12.2017, 17:00
alkohol, akcyza, banderola

Chodziło o napoje alkoholowe, które jedna firma miała przechowywać dla drugiej w swoim magazynieźródło: ShutterStock

 Firma nie pomniejszy przychodu o odszkodowania wypłacane za towary, które miała przechować, ale które skradli magazynier i kierowcy – wynika z wyroku NSA.

Chodziło o napoje alkoholowe, które jedna firma miała przechowywać dla drugiej w swoim magazynie. Napoje miały z niego trafiać do hurtowni.

Firma, która się tego podjęła, była profesjonalnym przedsiębiorcą: zajmowała się magazynowaniem, konfekcjonowaniem, spedycją i przewozem towarów.

Magazyny znajdowały się na terenie ogrodzonego, strzeżonego i monitorowanego terminalu. Wstęp na jego teren miały wyłącznie osoby upoważnione. Pracownicy byli poddawani kontrolom, a magazyn monitorowany przy użyciu kamer. Ruch towarów koordynowała specjalnie do tego celu wynajęta agencja ochroniarska. Mimo tego zdarzały się kradzieże i błędy przy wydawaniu towarów, co potwierdzały przeprowadzane okresowo inwentaryzacje. Winni okazali się pracownicy magazynu oraz kierowcy wywożący alkohole.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane