statystyki

Sejm zgodził się na opodatkowanie e-papierosów

autor: Agnieszka Pokojska14.12.2017, 07:19; Aktualizacja: 14.12.2017, 07:59
Posłowie nie zgodzili się na poprawki zaproponowane przez parlamentarzystów PO.

Posłowie nie zgodzili się na poprawki zaproponowane przez parlamentarzystów PO.źródło: ShutterStock

Stawka akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych będzie zasadniczo wynosić 50 gr za każdy ml. Podatek zacznie obowiązywać od 2019 r. Nowelizację ustawy akcyzowej przyjął już Sejm, teraz pochylą się nad nią senatorowie.

Początkowo zarówno płyn do e-papierosów, jak i wyroby nowatorskie (w których tytoń nie ulega spalaniu, a jedynie podgrzaniu) będą objęte stawką 0 proc. Zmieni się to od 2019 r., kiedy producenci i importerzy będą już nie tylko płacić daninę, ale i naklejać banderole.

Jeżeli płyn do e-papierosów będzie produkowany poza składem podatkowym, stawka akcyzy będzie dwa razy wyższa niż podstawowa i wyniesie 1 zł od każdego mililitra. Natomiast stawka podatku od wyrobów nowatorskich składać się ma z dwóch części: zasadniczo 141,29 zł za każdy kilogram takiego wyrobu i 31,41 proc. średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu do palenia. Jeżeli produkcja będzie poza składem podatkowym, to akcyza wyniesie 141,29 zł za każdy kilogram takiego wyrobu i 31,41 proc. trzykrotności średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane