statystyki

Biała lista fiskusa pod ostrzałem krytyki

autor: Mariusz Szulc27.11.2017, 07:27; Aktualizacja: 27.11.2017, 07:58
MF chce też przedyskutować z resortem spraw wewnętrznych oraz z GIODO problemy związane z bezpieczeństwem danych zgromadzonych w wykazie.

MF chce też przedyskutować z resortem spraw wewnętrznych oraz z GIODO problemy związane z bezpieczeństwem danych zgromadzonych w wykazie.źródło: ShutterStock

Sprzeczny z prawem unijnym, biurokratyczny i w ogóle niepotrzebny – to główne zarzuty pod adresem najnowszego pomysłu Ministerstwa Finansów, aby przedsiębiorcy ryzykowali odpowiedzialnością za VAT przy przelewie na rachunek nieznany fiskusowi.

W odpowiedzi resort finansów przyznał, że rozmawia z sektorem bankowym o wdrożeniu takiego rozwiązania, które już na etapie przelewu pozwoliłoby stwierdzić, czy rachunek kontrahenta jest prawidłowy.

Tylko na właściwe konto

Projekt jest obecnie konsultowany. Jak już pisaliśmy w DGP, zakłada on utworzenie elektronicznego wykazu czynnych podatników VAT, który byłby traktowany przez fiskusa jako biała lista podatników. Przedsiębiorcy mieliby do niego wgląd na stronie internetowej MF.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane