statystyki

Biała lista fiskusa pod ostrzałem krytyki

autor: Mariusz Szulc27.11.2017, 07:27; Aktualizacja: 27.11.2017, 07:58
MF chce też przedyskutować z resortem spraw wewnętrznych oraz z GIODO problemy związane z bezpieczeństwem danych zgromadzonych w wykazie.

MF chce też przedyskutować z resortem spraw wewnętrznych oraz z GIODO problemy związane z bezpieczeństwem danych zgromadzonych w wykazie.źródło: ShutterStock

Sprzeczny z prawem unijnym, biurokratyczny i w ogóle niepotrzebny – to główne zarzuty pod adresem najnowszego pomysłu Ministerstwa Finansów, aby przedsiębiorcy ryzykowali odpowiedzialnością za VAT przy przelewie na rachunek nieznany fiskusowi.

W odpowiedzi resort finansów przyznał, że rozmawia z sektorem bankowym o wdrożeniu takiego rozwiązania, które już na etapie przelewu pozwoliłoby stwierdzić, czy rachunek kontrahenta jest prawidłowy.

Tylko na właściwe konto

Projekt jest obecnie konsultowany. Jak już pisaliśmy w DGP, zakłada on utworzenie elektronicznego wykazu czynnych podatników VAT, który byłby traktowany przez fiskusa jako biała lista podatników. Przedsiębiorcy mieliby do niego wgląd na stronie internetowej MF.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane