statystyki

Menedżer może stosować interpretację ogólną, lecz nie musi

autor: Mariusz Szulc31.10.2017, 07:32; Aktualizacja: 31.10.2017, 09:07
Interpretacji indywidualnych sprzecznych z ogólną jest nadal sporo.

Interpretacji indywidualnych sprzecznych z ogólną jest nadal sporo.źródło: ShutterStock

Kto ma interpretację indywidualną, ma prawo postępować zgodnie z nią do czasu, aż dyrektor KIS nie stwierdzi jej wygaśnięcia.

Interpretacje indywidualne niezgodne z interpretacją ogólną nie mogą być zmienione z urzędu przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej. W takiej sytuacji dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej może jedynie stwierdzić ich wygaśnięcie, zgodnie z art. 14e par. 1a pkt 2 ordynacji podatkowej – potwierdziło biuro prasowe Krajowej Informacji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

– Tak długo, jak dyrektor KIS nie stwierdzi wygaśnięcia interpretacji indywidualnej niezgodnej z interpretacją ogólną, tak długo nadal ona obowiązuje i chroni podatnika, który ją otrzymał – nie ma wątpliwości Przemysław Antas, radca prawny w kancelarii Antas Legal. Zastrzega jednak, że stan faktyczny opisany w interpretacji musi być identyczny z tym, który stwierdzą urzędnicy podczas kontroli.

Interpretacji indywidualnych sprzecznych z ogólną jest nadal sporo.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane