Zrównania kwot wolnych od podatku dla polityków i obywateli nie będzie. Sejm odrzucił projekt

29.09.2017, 11:36; Aktualizacja: 29.09.2017, 11:50
Uposażenie poselskie jest opodatkowane na zasadach ogólnych, a więc korzysta z kwoty wolnej w wysokości 3 tys. 91 zł.

Uposażenie poselskie jest opodatkowane na zasadach ogólnych, a więc korzysta z kwoty wolnej w wysokości 3 tys. 91 zł.źródło: ShutterStock

Sejm odrzucił w piątek w pierwszym czytaniu projekt Kukiz'15 przewidujący podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. 451 zł, czyli takiej, która teraz przysługuje posłom i senatorom. Wniosek o odrzucenie projektu złożył PiS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • cd(2017-09-29 12:44) Zgłoś naruszenie 470

    Kukiz15 pokazał w ten sposób, że równość wszystkich obywateli (w konstytucji jest taki zapis), to fikcja. Posłowie i senatorzy zaliczają się do tych "równiejszych". Podobnie jest z "twórcami"...Najbogatsi z kolei też korzystają z rajów podatkowych i "optymalizacji podatkowej". Tak naprawdę, to rzetelnie płacą zwykli obywatele, jeśli nie pracują w szarej strefie....Wyjątek to rolnicy, którzy płacą symbolicznie, żeby się nazywało że płacą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jalib(2017-09-29 15:21) Zgłoś naruszenie 431

    Nie ma to jak być u żłobu.

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-09-29 14:45) Zgłoś naruszenie 401

    Nie po raz pierwszy okazuje się, że w sprawach finansów (osobistych) posłowie umieją się porozumieć ponad podziałami, a "bezpardonową wojnę" chowa się przy okazji, tej jedynej, wyjątkowej sprawy do szuflady. Nie trzeba nawet wprowadzać dyscypliny partyjnej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Paranoja(2017-09-29 14:12) Zgłoś naruszenie 380

    A koszty uzyskania przychodu z pit dla pracowników? Nie dotykane z 8 lat???? Niech mi MF wykaże że ceny transportu publicznego w tym czasie nie wzrosły to się zamknę. Następny temat to zwolnienie diet poselskich . Nie dość że mają darmowy transport publiczny to jeszcze ponad 5k PLN ulgi. A ja zarabiając trochę ponad minimalna mam 3091 od ilu to już lat. Czuję się oszukany.

    Odpowiedz
  • gshsj(2017-09-29 15:12) Zgłoś naruszenie 313

    Bardzo sprytnie to Kukiz rozegrał. Wiadomo, że coś takiego nie przejdzie, więc niczym nie ryzykował. Pokazał się jako wielki obrońca zwykłych ludzi, nie ponosząc żadnego ryzyka. A dlaczego nie chce zniesienia przywilejów dla posłów, tak żeby żyli troszkę bardziej jak zwykli ludzie? To by nie obciążyło budżetu i byłoby bardziej realne. Może właśnie dlatego. Koryto wciąga.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2017-09-29 16:32) Zgłoś naruszenie 300

    Równość wobec prawa,to nie w tym państwie.Przerażenie człowieka ogarnie gdzie on żyje,mafia polityczna ma się bardzo dobrze ,a co do mafii to odcinasz jedną głowę,a w jej miejsce wyrastają trzy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • a(2017-09-29 19:38) Zgłoś naruszenie 231

    Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie - tak drzewiej szlachta z klerem prawili do chłopów i mieszczaństwa. Czy coś się A.D 2017 zmieniło? Kukiz - tkwi po uszy w tym uprzywilejowaniu i nie da krzywdy zrobić swoim. Jeszcze dadzą broń do ręki, abyśmy się lepiej wymordowali. Alleluja i do przodu, tym co przeżyją - kler da to co i chłopom pańszczyźnianym - ora et labora. Co zresztą daje nam już PiS. Czarna mafia zwolniona od podatków a jak płaci to 1/2 lub 1/4 tego co szarak.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • hghghg(2017-09-30 07:46) Zgłoś naruszenie 151

    plebs chciałby mieć tak samo jak święte posły i senatory, ja ******* ale oni nas traktują jak idiotów, dla młodych zdrowych jak by rodziców za ********** się i rozmnażanie za darmo mają po 500+ od każdego bachora ale już dla ludzi pracy nie ma, zgroza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kukiz krętaczy jak PiS(2017-09-30 18:27) Zgłoś naruszenie 104

    Kukiz krętaczy jak PiS - zmniejsza przez zwiększenie, robiąc się przy tym na obrońcę ludu. Propaganda za friko, a i poselskie pensyjki w kieszeni bez zmian.

    Odpowiedz
  • dziadek(2017-10-02 06:57) Zgłoś naruszenie 70

    Wizje Orwella nieustannie żywe, ba nawet udoskonalane

    Odpowiedz
  • Max(2017-09-30 18:50) Zgłoś naruszenie 72

    Czyż nie jest prawdą , że za 2000 zł ciężko przeżyć ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koanon(2017-10-01 08:25) Zgłoś naruszenie 70

    Ciekawy jestem dlaczego Cymański zgodził się reprezentować większość która odrzuciła projekt. Czyżby odebrało mu rozum? Miałem go za odważnego reprezentanta zwykłych obywateli. Ta postawa musi odbić mu się mocną czkawką. Tadku czy rzeczywiście macie tak mało przywilei finansowych. Podatki to powinna być podstawa sprawiedliwości społecznej. W tej kwestii to przebiliście dawna komunę, która wg was była zguba obywateli.

    Odpowiedz
  • I w tym momencie ...(2017-10-01 18:20) Zgłoś naruszenie 60

    ... zakłamane elyty pokazały swoje prawdziwe oblicze. Komuś zabrać i owszem tylko nie sobie.

    Odpowiedz
  • Jano emeryt 63(2018-04-15 23:34) Zgłoś naruszenie 40

    Na grzbiecie robotnika żyje polityk i kler jak pijawka na zdrowym ciele.Powinność duszpasterska dla katolików jest płatna i nie ;religia w szkołach,łapacz dusz w szpitalu zarabia więcej od rezydenta ceny pochówków dla kleru wywindowane .Kler w porozumieniu konkordatowym nie płaci składek ZUS a żyje ponad stan .3 tys zł kwoty wolnej od podatku dla zwykłego człowieka to oszustwo i kpina .

    Odpowiedz