statystyki

Fiskus zgadza się na dywidendową optymalizację

autor: Patrycja Dudek03.07.2017, 07:49; Aktualizacja: 03.07.2017, 09:08
podatki, firma, przedsiębiorca

W interpretacji znalazło się też stwierdzenie sugerujące, że wolna od podatku będzie także dywidenda wypłacona z działalności rolniczej.źródło: ShutterStock

Spółka uzyskująca dochody z działalności rolniczej i pozarolniczej może zdecydować, który z nich przeznaczy na wypłaty z zysku na rzecz udziałowców – potwierdził dyrektor KIS.

Wolno jej więc przeznaczyć na dywidendy zysk z działalności rolniczej. Dzięki temu nie zapłaci CIT ani od niego (bo dochód z działalności rolniczej nie podlega opodatkowaniu), ani od dochodu z działalności pozarolniczej. Pod warunkiem jednak, że ten drugi przeznaczy w całości na działalność rolniczą. Wtedy obejmie go zwolnienie.

Sprawa dotyczyła spółki kapitałowej zajmującej się uprawą drzew i krzewów owocowych oraz sprzedażą hurtową owoców i warzyw. Jej główny dochód pochodził więc z działalności rolniczej i nie podlegał CIT.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane