statystyki

Fiskus zgadza się na dywidendową optymalizację

autor: Patrycja Dudek03.07.2017, 07:49; Aktualizacja: 03.07.2017, 09:08
podatki, firma, przedsiębiorca

W interpretacji znalazło się też stwierdzenie sugerujące, że wolna od podatku będzie także dywidenda wypłacona z działalności rolniczej.źródło: ShutterStock

Spółka uzyskująca dochody z działalności rolniczej i pozarolniczej może zdecydować, który z nich przeznaczy na wypłaty z zysku na rzecz udziałowców – potwierdził dyrektor KIS.

Wolno jej więc przeznaczyć na dywidendy zysk z działalności rolniczej. Dzięki temu nie zapłaci CIT ani od niego (bo dochód z działalności rolniczej nie podlega opodatkowaniu), ani od dochodu z działalności pozarolniczej. Pod warunkiem jednak, że ten drugi przeznaczy w całości na działalność rolniczą. Wtedy obejmie go zwolnienie.

Sprawa dotyczyła spółki kapitałowej zajmującej się uprawą drzew i krzewów owocowych oraz sprzedażą hurtową owoców i warzyw. Jej główny dochód pochodził więc z działalności rolniczej i nie podlegał CIT.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane