statystyki

Skarżący interpretację zyska raptem półtora miesiąca [WYWIAD]

autor: Patrycja Dudek01.06.2017, 07:48; Aktualizacja: 01.06.2017, 10:21
Wiktor Jarzębowski: Wcześniej zdarzało się, że wojewódzkie sądy administracyjne miały trudności z odkodowaniem tego, o co podatnik pytał i co chciał uzyskać.

Wiktor Jarzębowski: Wcześniej zdarzało się, że wojewódzkie sądy administracyjne miały trudności z odkodowaniem tego, o co podatnik pytał i co chciał uzyskać.źródło: ShutterStock

Wiktor Jarzębowski: Zakładam, że organy interpretacyjne nie będą czekały z przekazaniem skargi podatnika do WSA do ostatniego dnia, jeśli nie będą zamierzały zmienić swojego stanowiska.

Ile zyskają podatnicy na wchodzącej dziś w życie likwidacji wezwania do usunięcia prawa?

Jeśli chodzi o czas, to niedużo. Ok. 45 dni, może kilka dni więcej. Dotychczas było tak, że strona miała 14 dni na wezwanie organu interpretacyjnego do usunięcia naruszenia prawa. Potem czekała ok. 30 dni na odpowiedź organu i dopiero potem wnosiła skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Teraz podatnik od razu będzie składał skargę do WSA, ale organ wciąż będzie miał możliwość zmiany interpretacji w ciągu 30 dni.

Czy organy nie będą tego wykorzystywać i przesyłać skarg pod koniec 30-dniowego terminu?


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane