statystyki

Sprzedaż e-znaczków zwolniona z podatku

autor: Łukasz Zalewski30.05.2017, 17:00
poczta polska -skrzynka pocztowa-2

półka, która dostarcza znaczki drogą elektroniczną, nie świadczy usługi elektronicznej, jeżeli nabywca musi je sam wydrukować i przykleić – orzekł NSA.źródło: ShutterStock

 Spółka, która dostarcza znaczki drogą elektroniczną, nie świadczy usługi elektronicznej, jeżeli nabywca musi je sam wydrukować i przykleić – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki, która kupuje od Poczty Polskiej tzw. e-znaczki (odpowiednik tradycyjnego znaczka, potwierdzający uiszczenie opłaty za nadanie przesyłki) i sprzedaje je w formie elektronicznej. W praktyce nabywca e-znaczka musi go sam wydrukować i nakleić na list.

Spór z fiskusem dotyczył tego, czy sprzedaż takich e-znaczków jest zwolniona z VAT. Spółka uważała, że spełnia wszystkie przesłanki zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT. Przepis ten dotyczy dostawy znaczków pocztowych, ważnych w obrocie pocztowym na terytorium kraju i innych znaczków tego typu.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane