statystyki

Sprzedaż e-znaczków zwolniona z podatku

autor: Łukasz Zalewski30.05.2017, 17:00
poczta polska -skrzynka pocztowa-2

półka, która dostarcza znaczki drogą elektroniczną, nie świadczy usługi elektronicznej, jeżeli nabywca musi je sam wydrukować i przykleić – orzekł NSA.źródło: ShutterStock

 Spółka, która dostarcza znaczki drogą elektroniczną, nie świadczy usługi elektronicznej, jeżeli nabywca musi je sam wydrukować i przykleić – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki, która kupuje od Poczty Polskiej tzw. e-znaczki (odpowiednik tradycyjnego znaczka, potwierdzający uiszczenie opłaty za nadanie przesyłki) i sprzedaje je w formie elektronicznej. W praktyce nabywca e-znaczka musi go sam wydrukować i nakleić na list.

Spór z fiskusem dotyczył tego, czy sprzedaż takich e-znaczków jest zwolniona z VAT. Spółka uważała, że spełnia wszystkie przesłanki zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT. Przepis ten dotyczy dostawy znaczków pocztowych, ważnych w obrocie pocztowym na terytorium kraju i innych znaczków tego typu.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane