statystyki

Zmiana roku obrotowego nie wpływa na zaliczki

autor: Mariusz Szulc29.05.2017, 07:34; Aktualizacja: 29.05.2017, 09:20
Spółka jest małym podatnikiem i rozlicza się z fiskusem co kwartał. Uważała, że zmiana okresu rozliczeń będzie miała wpływ także na terminy, kiedy powinna wpłacać zaliczki na CIT do urzędu skarbowego. Sądziła, że powinna to robić do 20 dnia miesiąca następującego po zakończeniu każdego kwartału nowego roku obrotowego.

Spółka jest małym podatnikiem i rozlicza się z fiskusem co kwartał. Uważała, że zmiana okresu rozliczeń będzie miała wpływ także na terminy, kiedy powinna wpłacać zaliczki na CIT do urzędu skarbowego. Sądziła, że powinna to robić do 20 dnia miesiąca następującego po zakończeniu każdego kwartału nowego roku obrotowego.źródło: ShutterStock


INTERPRETACJA | Przedsiębiorca powinien wpłacać kwartalne zaliczki na CIT do 20 dnia miesiąca następującego po kwartale roku kalendarzowego, a nie roku obrotowego – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Ewentualna zmiana roku obrotowego i jego wydłużenie nie zmieniają więc nic w tym zakresie.

Na taką właśnie zmianę zdecydowała się spółka komandytowo-akcyjna. Według zmienionych reguł (zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy o CIT) jej nowy rok obrotowy zaczął się 1 lutego 2017 r. i ma się skończyć 30 listopada 2018 r.

Spółka jest małym podatnikiem i rozlicza się z fiskusem co kwartał. Uważała, że zmiana okresu rozliczeń będzie miała wpływ także na terminy, kiedy powinna wpłacać zaliczki na CIT do urzędu skarbowego. Sądziła, że powinna to robić do 20 dnia miesiąca następującego po zakończeniu każdego kwartału nowego roku obrotowego, a więc:


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane