statystyki

Trzeba zapłacić CIT, gdy polski oddział robi to samo, co centrala

autor: Mariusz Szulc15.05.2017, 16:00
podatki

Załatwianiem wszystkich kwestii formalnych i finansowych zajmowała się jednak brytyjska centrala. Dlatego uważała ona, że nie musi rozliczać się w Polsce z CIT, bo nie posiada tu zakładu w rozumieniu art. 5 ust. 4 polsko-brytyjskiej konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowaniaźródło: ShutterStock

 Zagraniczna spółka płaci w Polsce podatek od dochodów tutejszej placówki, jeżeli ich działania się pokrywają – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o brytyjską spółkę zajmującą się rekrutacją pracowników dla branży medycznej. Zarejestrowała ona swój oddział w Polsce, który szybko rozpoczął tu działalność na pełną skalę. Zatrudnieni zajęli się rekrutacją pielęgniarek i lekarzy na rzecz centrali.

Załatwianiem wszystkich kwestii formalnych i finansowych zajmowała się jednak brytyjska centrala. Dlatego uważała ona, że nie musi rozliczać się w Polsce z CIT, bo nie posiada tu zakładu w rozumieniu art. 5 ust. 4 polsko-brytyjskiej konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania. Z przepisu tego wynika, że zakładem nie jest stała placówka utrzymywana wyłącznie do prowadzenia działalności pomocniczej albo przygotowawczej.

Brytyjska spółka sądziła, że jej polski oddział jest taką właśnie stałą placówką.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane