Prof. Modzelewski: Co roku Skarb Państwa traci ponad 90 mld zł przez niesłuszne zwroty podatku. I nikt za to nie odpowiada

31.03.2017, 16:00
Witold Modzelewski

Witold Modzelewskiźródło: Materiały Prasowe

Były wiceminister finansów ocenia, że ściągalność danin od biznesu jest wystarczająca i nie potrzebuje istotnie wzrastać. Problemem jednak jest to, że fiskus oddaje miliardy złotych tym, którzy tylko udają przedsiębiorców i wykazują fikcyjne transakcje. Aparat skarbowy powinien lepiej odróżniać jednych od drugich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • księgowy(2017-03-31 17:57) Zgłoś naruszenie 460

  Zlikwidować VAT.Przywrócić zlikwidowany w 1993 r. PODATEK OBROTOWY.W USA tak zrobiono i problem patologiczny z watem skończył się.Pan Profesor- twórca podatku VAT w POLSCE w 1993 r.- doskonale o tym wie.Ale wtedy cała rzesza doradców podatkowych nie będzie potrzebna.

  Odpowiedz
 • babcia Kiepska(2017-03-31 19:51) Zgłoś naruszenie 340

  Ach ta bohaterska walka z problemami, których w normalnych systemach nie ma. Tylko gdyby było prosto i zrozumiale to z czego żyliby doradcy podatkowi?

  Odpowiedz
 • Jan(2017-03-31 23:25) Zgłoś naruszenie 310

  Czy to właśnie nie ten "ekspert" tworzył ten cudowny i wspaniały polski system podatkowy (z ustawą o VAT na czele), a później brał udział przy tworzeniu zawodu Doradcy Podatkowego (zakładając że kompletnie nikt inny nie może świadczyć doradztwa podatkowego, z księgowymi, adwokatami i radcami włącznie - jak to było przez ładnych kilka lat na początku) i sam został doradcą podatkowym nr 00001 ??? W uznaniu swoich zasług powinien chyba całość (niemałych) dochodów swoich i swojej firmy doradczej dożywotnio przekazywać na fundusz pomocy przedsiębiorcom pokrzywdzonym przez aparat skarbowy.

  Odpowiedz
 • skarbowiec(2017-03-31 23:10) Zgłoś naruszenie 276

  powiem serio jako pracownik US - nikt, absolutnie nikt nie ma zamiaru angażować się za pensję 2500, za takie pieniądze nie warto się narażać grupom przestępczym, jeszcze ta reforma KAS która poniża i upadla pracowników. Receptą na problemy jest tylko uproszczenie przepisów, zamiana VAT na obrotowy i oczywiście podwyżki dla pracowników a najlepiej uzależnione od efektów pracy.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Wujek(2017-04-01 01:32) Zgłoś naruszenie 260

  Dobra rada wujka Witka: "jak się złapie wszystkich oszustów, to nie będzie potrzeby stosowania takich mechanizmów jak odwrócony VAT (który jest niedoskonały i sprzyja producentowi/sprzedawcy)". Dziękuję za oklaski i tytuł "eksperta".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane