statystyki

Nauka na koszt szefa, ale bez podatku dochodowego

autor: Agnieszka Pokojska14.03.2017, 07:31; Aktualizacja: 14.03.2017, 08:04
Z pytaniem wystąpiła spółka należąca do międzynarodowej grupy. Jej pracownicy porozumiewają się między sobą po angielsku, dlatego spółka wysyła ich na kursy językowe.

Z pytaniem wystąpiła spółka należąca do międzynarodowej grupy. Jej pracownicy porozumiewają się między sobą po angielsku, dlatego spółka wysyła ich na kursy językowe.źródło: ShutterStock

Pracownik, którego pracodawca kieruje na szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe i pokrywa koszty czesnego, jest z tego tytułu zwolniony z podatku dochodowego – wyjaśnił dyrektor IS w Poznaniu.

Z pytaniem wystąpiła spółka należąca do międzynarodowej grupy. Jej pracownicy porozumiewają się między sobą po angielsku, dlatego spółka wysyła ich na kursy językowe. Niezależnie od tego swoje kwalifikacje prawno-ekonomiczno-menedżerskie muszą podnosić także osoby zajmujące się pozyskiwaniem nowych projektów. Muszą wiedzieć, jak analizować ich opłacalność oraz zawierać umowy.

Wszyscy oni podpisują ze spółką umowy, na podstawie art. 1034kodeksu pracy. Zobowiązują się m.in. do uczestnictwa w zajęciach i przedstawienia dokumentu potwierdzającego ukończenie edukacji. Natomiast spółka zobowiązuje się do pokrycia czesnego.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane