statystyki

Firma dokłada do wypoczynku? Zwolnienie w PIT możliwe, ale po spełnieniu warunków

autor: Mirosława Zugaj06.03.2017, 10:11; Aktualizacja: 06.03.2017, 12:52
Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) zwalnia się z podatku dopłaty do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie w formie m.in. wczasów, kolonii, obozów i zimowisk oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu dzieci i młodzieży do lat 18.

Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) zwalnia się z podatku dopłaty do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie w formie m.in. wczasów, kolonii, obozów i zimowisk oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu dzieci i młodzieży do lat 18.źródło: ShutterStock

Firma z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dofinansowuje wypoczynek pracowników i ich dzieci. Po urlopie jedna z pracownic przedstawiła dwa rachunki: jeden za pobyt jej i 12-letniej córki na wczasach w ośrodku wczasowym, drugi za wypoczynek 18-letniego syna na zimowisku. Syn ukończył 18 lat w połowie zimowiska. Czy dopłata do obu rachunków za wypoczynek może korzystać ze zwolnienia z PIT?

Ekspert Radzi

Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) zwalnia się z podatku dopłaty do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie w formie m.in. wczasów, kolonii, obozów i zimowisk oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu dzieci i młodzieży do lat 18. Dopłaty z funduszu socjalnego, ZFŚS czy funduszy regulowanych przez przepisy branżowe są objęte zwolnieniem bez względu na ich wysokość. Natomiast dopłaty finansowane z innych źródeł, np. ze środków obrotowych firmy, podlegają zwolnieniu jedynie do kwoty nieprzekraczającej 760 zł w ciągu roku. Ze zwolnienia mogą korzystać także zleceniobiorcy.

Aby dopłaty korzystały ze zwolnienia, wypoczynek musi:

● być zorganizowany przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie,

● przybrać określoną formę,


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane