statystyki

Firma dokłada do wypoczynku? Zwolnienie w PIT możliwe, ale po spełnieniu warunków

autor: Mirosława Zugaj06.03.2017, 10:11; Aktualizacja: 06.03.2017, 12:52
Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) zwalnia się z podatku dopłaty do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie w formie m.in. wczasów, kolonii, obozów i zimowisk oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu dzieci i młodzieży do lat 18.

Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) zwalnia się z podatku dopłaty do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie w formie m.in. wczasów, kolonii, obozów i zimowisk oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu dzieci i młodzieży do lat 18.źródło: ShutterStock

Firma z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dofinansowuje wypoczynek pracowników i ich dzieci. Po urlopie jedna z pracownic przedstawiła dwa rachunki: jeden za pobyt jej i 12-letniej córki na wczasach w ośrodku wczasowym, drugi za wypoczynek 18-letniego syna na zimowisku. Syn ukończył 18 lat w połowie zimowiska. Czy dopłata do obu rachunków za wypoczynek może korzystać ze zwolnienia z PIT?

Ekspert Radzi

Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 78 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: ustawa o PIT) zwalnia się z podatku dopłaty do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie w formie m.in. wczasów, kolonii, obozów i zimowisk oraz przejazdów związanych z tym wypoczynkiem i pobytem na leczeniu dzieci i młodzieży do lat 18. Dopłaty z funduszu socjalnego, ZFŚS czy funduszy regulowanych przez przepisy branżowe są objęte zwolnieniem bez względu na ich wysokość. Natomiast dopłaty finansowane z innych źródeł, np. ze środków obrotowych firmy, podlegają zwolnieniu jedynie do kwoty nieprzekraczającej 760 zł w ciągu roku. Ze zwolnienia mogą korzystać także zleceniobiorcy.

Aby dopłaty korzystały ze zwolnienia, wypoczynek musi:

● być zorganizowany przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie,

● przybrać określoną formę,


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane