statystyki

W lecie porządki, w zimie odśnieżanie, ale VAT zawsze taki sam

autor: Jakub Pawłowski14.02.2017, 07:28; Aktualizacja: 14.02.2017, 08:30
vat

Wcześniej skarbówka nie zawsze była tak restrykcyjna, ale interpretacje te (nr IBPP2/443-720/13/ICz i IPPP2/443-1009/13-3/BH) zostały zmienione.źródło: ShutterStock

Płacąc za usługę utrzymania drogi, zleceniobiorca kupuje jedno świadczenie, a nie kilkanaście odrębnych czynności – orzekł WSA w Warszawie.

Uznał więc, że nie ma znaczenia, jakie stawki VAT są właściwe dla poszczególnych usług, które podatnik wykonuje zależnie od m.in. pór roku. Liczy się to, że pobiera on stałe, roczne wynagrodzenie za jedno kompleksowe świadczenie.

Zależnie od aury

Sprawa dotyczyła spółki, która odpowiadała za utrzymanie jednej z dróg krajowych. Pobierała za to zryczałtowane wynagrodzenie. Regulowała to umowa z generalnym dyrektorem dróg krajowych i autostrad (GDDKiA).

Spółka miała różne obowiązki zależnie od pory roku. W sezonie letnim m.in. łatała dziury, zbierała śmieci i pielęgnowała zieleń przy pasach ruchu. W zimie przede wszystkim odśnieżała drogę (włącznie z chodnikami, mostami i zatokami autobusowymi).


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane