Berlin przestrzega Wielką Brytanię przed próbą zostania rajem podatkowym

25.01.2017, 20:54; Aktualizacja: 25.01.2017, 21:11
Wielka Brytania

"Nie można porównywać Wielkiej Brytanii z Kajmanami. To byłaby obraza dla Wielkiej Brytanii" - powiedział Schaeubleźródło: ShutterStock

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble przestrzegł w środę W. Brytanię przed próbami stania się rajem podatkowym, by po Brexicie przyciągnąć tam firmy, oferując im atrakcyjne warunki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • sa(2017-01-26 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    UE traci orientację moralności, uczciwości jak widać p. Schaeuble też , bo ani duży ani mały (Luksemburg z Junkersem, Cypr, Jerrsy,Panama, Kajmany )nie może takich praktyk stosować ,bo to stwarzanie kanałów do przekrętów za 1-2 % tylko podatku CIT 8 , zamiasat 19+19 % np.w RP, przerzutów dochodów (na otwartym rynku i nie równości konkurencji , korpo USA,Kanady CETA z małymi firmami co je niszczy , jest naganne ???!!!) , nie uczciwości, unikania podatku w miejscu powstania dochodu. Natomiast korzystają ich firmy korpo w tych państwach z infrastruktury (drogi, instalacje, sieci) oraz szpitali, przychodni, adm. RP w tym ochrony Policji,PSP, Straży Miejskiej itp. i za to mają płacić male firmy tych państw. Ta wypowiedź świadczy jak w UE są równi i równiejsi po kolesiostwie wybranym do Brukseli , mogą pod nosem Niemiec , żerować na innych Państwach. Czy tak powinna zachowywać się moralnie UE z dec. Brukseli?. Trudno się dziwić ,że u ludów UE narasta taki bunt, nie zadowolenie,grozi rozpadem szkodliwym dla wszystkich !.

    Odpowiedz
  • pikuś(2017-01-26 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    To może niech reszta świata też stanie się rajem podatkowym?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane