Jednolity podatek nie zostanie wprowadzony. Tak zdecydował KERM

21.12.2016, 08:14; Aktualizacja: 21.12.2016, 09:51
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki poinformował w środę w radiowych "Sygnałach dnia", że KERM zdecydował, że nie wprowadzi do polskiego systemu podatkowego tzw. jednolitego podatku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • OSZUSTWO!!!(2016-12-21 09:08) Zgłoś naruszenie 2810

    CZYLI NADAL MAŁE FIREMKI BĘDĄ PŁACIĆ CO MIESIĄC PONAD 1 TYS. HARACZU???? JESTEŚCIE TACY SAMI JAK CAŁA RESZTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel P.(2016-12-21 09:37) Zgłoś naruszenie 154

    No, jak poprzednia ekipa....po co się wysilać.... Padły: - opłata audiowizualna, - jednolity podatek, - podatek handlowy, - zielone światło dla biznesu, - pluralizm w mediach publicznych i wyeliminowanie z nich reklam....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2016-12-21 13:32) Zgłoś naruszenie 151

    Jest taka prawda -drobni ,mali i słabi za wszystko zapłacą.

    Odpowiedz
  • JN(2016-12-21 10:11) Zgłoś naruszenie 134

    WYNIKA ŻE WŁADZA SIĘ WYSTRASZYŁA I TERAZ BĘDZIE SKUBAĆ DROBNYMI, NIEZAUWAŻALNYMI PODATKAMI I OPŁATAMI

    Odpowiedz
  • ga(2016-12-21 13:51) Zgłoś naruszenie 124

    czyli nadal dla bogatych małe podatki, a dla biednych najwyższa progresja podatkowa

    Odpowiedz
  • MK(2016-12-21 10:43) Zgłoś naruszenie 102

    W jednolitym podatku najbardziej wzruszyl mnie przekaz, az do lez /ze smiechu/, ze wprowadzenie kwoty wolnej od podatku dla wszystkich w wysokosci 8 tys. zl wplynie wystarczajaco na rozszerzenie i rozwiazanie problemu progresji PIT.

    Odpowiedz
  • wjw(2016-12-21 10:39) Zgłoś naruszenie 92

    Od początku było wiadomo, że to utopia... Nie trzeba było nawet być geniuszem z ekonomii.

    Odpowiedz
  • ups(2016-12-21 10:15) Zgłoś naruszenie 94

    ups znowu coś nie wyszło haha ju zznowu rozglosili po media roztrąbili i wielkie nic..az mu gębe wykrzywiło od tych oszustw

    Odpowiedz
  • Dobra wiadomosc(2016-12-21 10:07) Zgłoś naruszenie 97

    Jest to pierwsz dobra zimowa wiadomosc. Dla mnie osobiscie - jednolity podatek - byl typowym dziwolagiem, dla ktorego nie mozna bylo znalezc odpowiednika na swiecie.

    Odpowiedz
  • narew(2016-12-21 12:53) Zgłoś naruszenie 84

    Spokojnie! Czy nie nauczył nas ostatni rok, że ta ekipa potrafi zaskakiwać? Myślę, że szybko usłyszymy albo o powrocie tego podatku albo o innej innowacyjnej formie opodatkowania. Spokojnie, to przecież PIS, który w rok uchwalił tyle ustaw ile PO przez 8. Zmienia się wszystko, zmienia.

    Odpowiedz
  • DUZE BRAWA...(2016-12-21 10:45) Zgłoś naruszenie 79

    Duze brawa dla Premiera Morawieckiego.

    Odpowiedz
  • Mam nadzieje....(2016-12-21 10:13) Zgłoś naruszenie 611

    Mam nadzieje, ze nastepna druga pomyslna informacja z zakresy systemu podatkowego bedzie wprowadzenie znacznie podwyzszonej kwoty wolnej od podatku z rownoczesnym rozszerzeniem progresji np. 4 progowej PIT po 50% prog wlacznie i ucieczka Polski z pierwszego miejsca wsrod panstw UE od najwyzszych nierownosci w dochodach.

    Odpowiedz
  • wiem to(2016-12-21 15:51) Zgłoś naruszenie 43

    Trza było posłuchać Korwina i nie głosować na "bandę czworga" (PO, PiS, PSL, lewica) zamiast się z niego wyśmiewać.

    Odpowiedz
  • Ami(2016-12-22 10:49) Zgłoś naruszenie 11

    Rok nad tym pracowal, aby wyrzucić do kosza.

    Odpowiedz
  • kasia(2016-12-22 03:53) Zgłoś naruszenie 11

    jak zwykle a miało być tak prosto.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-12-22 10:20) Zgłoś naruszenie 02

    Bo "jednolity podatek" był od tego , żeby Morawiecki miał o czym , przez ten rok , gadać , a nie żeby on wszedł . A fraucymer bankstera - na czym zarabiać . A sam Morawiecki jest od tego , żeby bankom robić na rękę , a Polakom koło pióra . Ot choćby , żeby ich z gotówki wymiksować ; ustawki POdpisywane są w ekspresowym tempie . Że GP ani mru , mru ? - e tam , na pewno chlapnęli ...

    Odpowiedz
  • edzio(2016-12-22 12:20) Zgłoś naruszenie 01

    Kombinują jak mogą,a że niewiele mogą i potrafią...Nawet z budżetem na przyszły rok zrobili wałek-będą przesuwać środki,przekraczać wydatki itp.a jak kto im zarzuci przestępstwo,to powiedzą,że "budżet nie był uchwalony,bo nawet opozycja tak twierdziła,głosowanie było nieważne i odpier....się od nas"Kuchciński za przestępstwo poświadczenia nieprawdy również nie odpowie,bo okaże się,że w monecie głosowania nie był urzędnikiem,ani funkcjonariuszem publicznym,bo np.nie miał "laski".Można?można!

    Odpowiedz