statystyki

Czy remont mieszkania można ująć w kosztach podatkowych

autor: Przemysław Molik21.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 21.09.2010, 16:14

Przedsiębiorca, którego siedzibą firmy jest prywatne mieszkanie lub dom, może ujmować wydatki związane z ich użytkowaniem w kosztach uzyskania przychodu. Jednak muszą one dotyczyć wyłącznie tej części lokalu mieszkalnego, w której prowadzona jest działalność gospodarcza. Modernizacja części mieszkalnej nie wpłynie na koszty

Reklama


Reklama


Czy remont nowego mieszkania to koszt

Podatnik zarejestrował siedzibę firmy w nowo zakupionym mieszkaniu. Mieszkanie kupił przed rejestracją działalności. Czy wydatki na wyremontowanie pomieszczenia, w którym będzie prowadził działalność gospodarczą, może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

Czy można odliczyć VAT przy remoncie

Podatnik przed rozpoczęciem działalności oraz przed rejestracją dla potrzeb rozliczenia podatków od towarów i usług poniósł wydatki na remont obecnej siedziby swojej firmy. Czy może odliczyć podatek naliczony od tych zakupów?

Czy lokal musi mieć status użytkowy

Podatnik kilka lat temu kupił mieszkanie na cele prywatne. Do końca tego roku chce jednak przenieść tam siedzibę swojej firmy i wykorzystać w tym celu całe mieszkanie. Przedtem planuje jednak je wyremontować. Czy aby wydatki na ten remont mógł rozliczyć w kosztach, mieszkanie musi mieć status użytkowy?

Czy powstaje koszt w użyczonym lokalu

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w użyczonym od swojego brata lokalu w bloku mieszkalnym. Przeprowadził remont tego mieszkania. Czy wydatki na wynajęcie ekipy remontowej oraz materiałów remontowych może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w ramach swojej działalności?

Czy remont lokalu jest ulepszeniem

Osoba prowadząca działalność gospodarczą przeprowadziła wymianę dachu w budynku będącym częścią majątku firmy. Czy takie czynności stanowią ulepszenie z punktu widzenia przepisów o podatku dochodowym?

Czy ocieplenie budynku to remont

Przedsiębiorca postanowił przed sezonem zimowym ocieplić ściany budynku, w którym wykonuje działalność gospodarczą. Czy wydatki na te prace może rozliczyć bezpośrednio w kosztach uzyskania przychodów?

Czy utwardzenie drogi będzie modernizacją

Przedsiębiorca zamierza utwardzić wjazd do magazynu. Powierzchnię szutrową chce zastąpić kostką brukową. Czy taką inwestycję należy rozliczyć jak modernizację?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Czy remont mieszkania można ująć w kosztach podatkowych.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • brawkoo(2015-09-18 14:26) Odpowiedz 00

    Dobry artykuł, jednak zachęcam do zapoznania się z tym wpisem: http://aty.pl/rozliczenie-kosztow-remontu-mieszkania-w-ktorym-prowadzona-jest-dzialalnosc/ Jasno, sensownie i rzeczowo opisuje różnice między remontem a ulepszeniem i rozliczenie w kosztach

  • gfdt(2010-09-21 20:28) Odpowiedz 00

    Ciekawy artykul

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama