statystyki

Jak są opodatkowane komórki lokatorskie i miejsca postojowe

autor: Łukasz Zalewski03.03.2014, 07:30; Aktualizacja: 03.03.2014, 08:37
podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Podatek od nieruchomości oblicza wójt, burmistrz lub prezydent miasta i wskazuje w decyzji przesyłanej podatnikowi. Pod uwagę bierze powierzchnię wykazaną w informacji, którą musi złożyć każdy, kto kupił mieszkanie, garaż czy inną nieruchomość. Komórka lokatorska może być częścią składową mieszkania lub osobną nieruchomością.

reklama


reklama


Właściciel mieszkania, nieprowadzący działalności gospodarczej, ma po jego zakupie (podpisaniu aktu notarialnego) 14 dni na złożenie informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Informację taką muszą złożyć również dotychczasowi właściciele mieszkań, którzy np. wykupują dodatkowo komórkę (schowek) czy garaż w budynku. Trzeba je bowiem opodatkować podatkiem od nieruchomości według różnych stawek.


Pozostało jeszcze 92% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

reklama

  • UJ Krakow (glosuj nadal na POlszewikow)(2014-03-03 09:39) Odpowiedz 00

    POdatki bez konca na antynarodowych POlszewikow,bo musza nadal hulac za haracz od niewolnikow i to niewolnikow dobrowolnych,bo przeciez tylu naiwnie glosowalo na swoich POlszewikow.

  • pojechane to(2014-09-21 00:34) Odpowiedz 00

    podatek od komórki !!!, czemu nie od kibla ... co to za kraj , co za ludzie... pojechany ten kraj

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

reklama