Podatniku, miej się na baczności. Trwa sezon wzmożonych kontroli

autor: Grażyna Leśniak, Łukasz Zalewski30.12.2013, 06:51; Aktualizacja: 30.12.2013, 07:50
Podatki

Inspektorzy prezentują ostatnio bardzo agresywną interpretację przepisów.źródło: ShutterStock

Urzędy skarbowe dostały zalecenie, by na początku 2014 roku ujawnić minimum 30 proc. więcej nieprawidłowości niż rok wcześniej. Może być więcej kontroli.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • duch i mrok(2014-05-09 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo działa jak mafia okrada i wymusza haracz od słabych małych i średnich firm, z korporacjami nie zadzierają bo na drodze sądowej dostali by po dupie w końcu budżet wielkich korporacji porównywalny jest z budżetem takiej Polski, siła pieniądza i stado prawników działą na korzyść wielkich korporacji i tam gdzie to one oszukują na grube miliardy Państwa mówi się o optymalizacji podatkowej a tam gdzie małe firmy próbują zawyżyć koszty mówi się o oszustwach podatkowych tak działa faszyzm w ekonomi współcześnie na naszej ziemi i nie tylko u nas

    Odpowiedz
  • yogi(2014-01-02 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    ...z urzędu : bandycki kraj - słów brak ...

    Odpowiedz
  • Łukasz Wilczkowski(2014-01-02 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    "Sławomir Sadocha, doradca podatkowy specjalizujący się w postępowaniach podatkowych, mówi, że także w woj.warmińsko-mazurskim organy podatkowe działają tak, jakby były skoncentrowane na wynikach. Według niego powoli normą staje się nadawanie rygoru natychmiastowej wykonalności decyzjom..." Skąd ja to znam ITD w woj. bagienno-szuwarowym ma podobne priorytety..., ale przyjdzie kryska na Matyska...

    Odpowiedz
  • Jacuś Powsinoga(2014-01-01 01:45) Zgłoś naruszenie 00

    Plany sprzedażowe, jak w korporacji... Ale target plus 30% to dużo...

    Odpowiedz
  • wsciekły(2013-12-31 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to proste tych nierobów z administracji ciągle przybywa, a my podatnicy musimy zarobić na ich pensie i ich podatki , to my ich utrzymujemy , aby żyło im się lepiej i dostatniej.

    Odpowiedz
  • realista(2013-12-31 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki rząd (wybrany przez obywateli) taka skarbówka...

    Odpowiedz
  • mam to w du...ie(2013-12-31 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    zwykle bydlo w majestacie prawa...szkoda ze nie bierzemy wzorcow ze starych demokracji,,,ale Polak zawsze madrzejszy i wie lepiej od innych

    Odpowiedz
  • lalala(2013-12-31 11:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ale sprawdzić skąd mają kasę nicnierobiący ludzie w firmowych dresach w dobrych autach to się szaraczki z USów boją...

    Odpowiedz
  • lllll(2013-12-31 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    co ku...wa za kraj tego nie da sie czytac Roztowski powinien wyladowac na stosie razem z cala ekipa PO

    Odpowiedz
  • Malina(2013-12-31 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Z jednej strony nawoływanie do samozatrudnienia, a z drugiej gnębienie ludzi, którzy chcą uczciwie zapracować na utrzymanie. Wstyd dla Ministerstwa Finansów, że dopuszcza do takich działań. Ten dyrektor powinien się samo zatrudnić i czekać, aż mu byli koledzy naliczą kary. Takiego debilizmu jak żyję nie widziałam. Od lat leczą nas statystycznie, sądzą statystycznie, przestępstwa też wykrywają statystycznie, a teraz jeszcze statystycznie będą karać uczciwych ludzi. Jezu...gdzie ja żyję?

    Odpowiedz
  • filut(2013-12-31 06:28) Zgłoś naruszenie 00

    te bezmózgi ze skarbówki niedługo będą ustalać plany pięcioletnie.

    Odpowiedz
  • Jeszcze normalny(2013-12-30 23:47) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektora Izby Skarbowej w Białymstoku natychmiast bym zawiesił w czynnościach służbowych za naruszenie prawa i etyki, wszczynając postępowanie zgodnie z ustawą o służbie cywilnej oraz KK. Naczelnik powinien zaskarżyć do Sądu pracy zaniżoną ocenę jako bezprawne działanie Dyrektora Rządu, który wymusza na podwładnych nadużywanie prawa podatkowego w postępowaniu skarbowym oraz łamanie fundamentalnych zasad prawa KK wymuszanie nieuczciwego postępowania!
    Górnik z urzędu SC powinien zadziałać, ale nie dawał sobie rady ogarnąć tego urzędu, przeszedł na niższy stołek to może będzie się rozsądniej wypowiadała w sprawach merytorycznych.

    Odpowiedz
  • +(2013-12-30 23:18) Zgłoś naruszenie 00

    ...no to teraz rzucą się urzędnicy US na niepełnosprawnych i emerytów :)

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2013-12-30 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    SN nic nie "prostuje" i nic nie "sprowadza" - to taki sam , jak i inne paciorki , tego samego mafijnego różańca . Albo jedno z koryt - jak komu pasuje - by była jasność .

    Odpowiedz
  • sn(2013-12-30 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Bałaganiarski,skorumpowany, nepotyczny, Rząd (MF) najpierw opracowuje zagmatwane prawo,pokrętne , nie jasne dla Obywatela,wprowadzające w często w błąd, gdzie sądy się gubią, aż SN musi prostować niejasności i sprowadzać na ziemię, aby na końcu na rozkaz, tym bzdurnym często prawem ciąć i golić nie winne owieczki do skóry.Jak długo my lud, wytrzymamy takie rządy, gdzie tu przyjazne państwo,swoboda gospodarcza , urzędy doradzajace , pomagające , na służbie Obywateli w Państwie demokratycznym. Mieli gęby pełne frazesów a tu wychodzi taka obłuda . Wyborcy o tym potrzeba pamiętać szczególnie przy wyborach !!!

    Odpowiedz
  • z podlasia(2013-12-30 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    to ten dyrektor izby skarbowej w Białymstoku taki nadgorliwy i w tym biednym Podlasiu każe drżeć z podatników, Wstyd, żeby to miasto Wrocław.Katowice itp, wielkich miast dyrektorzy podnieśli głos to rozumiem ale odezwał się głos , gdzie na terenie Podlasia nie ma pracy, bieda aż piszczy, no i rolnicy,, a on naczelników goni szukać podatków.Podlasie ma 30%naskubać podatków.Dyrektorze wstydu nie masz.szanuj swoje miasto i podległe organy podatkowe.a nie popisuj się publicznie na cały kraj jakie wykonujesz polecenia,

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-12-30 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    No to teraz będzie cyrk kwadratowy w cyrku okrągłym,a to tylko dlatego,że cyrkowcy ,siedzący w cyrku okrągłym,wybrani przez nas,mają na celu tylko jedno,kasa,kasa,kasa,premie,premijki,dodatki,naddatki dodatki itp,itd,a podległe bydełko ma zapłacić.

    Odpowiedz
  • piotrciech(2013-12-30 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie ja k..wa żyję w podobno cywilizowanym kraju,czy rząd wypowiedział wojnę swoim obywatelom !!!Prowadzę działalność gospodarczą od 1991r. i jeszcze nigdy nie czułem się tak zaszczuty, jak za rządów rudego dyktatora, doszło do tego,że dokładając wszelkiej staranności w prowadzeniu firmy,czytając taki artykuł mam lęki,gdyż przy tak zagmatwanym prawie nikt nie może się czuć bezpiecznie a jest zdany na łaskę lub niełaskę kontrolujących.

    Odpowiedz
  • rjaw(2013-12-30 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Statystyka jest coraz większym bożyszczem nie tylko skarbówki, ale całego aparatu państwowego. I o ile wskazanie ilości czynnosci jakie ma podjąć podległy organ jest OK, to już zakreślanie pewnych oczekiwań co do wyników tych działń...

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2013-12-30 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędnicy skarbówki dostali polecenie , by nakraść 30% więcej , niż przed rokiem . A w związku z tym , że od tych kradzieży mają mają swój złodziejski
    ekstra udział , to oni tę normę wykonają . Tacy już są .

    Odpowiedz