Przepisy o akcyzie na olej opałowy prowadzą dystrybutorów do bankructwa

27.09.2013, 09:17; Aktualizacja: 27.09.2013, 09:23
Pieniądze

Pieniądzeźródło: ShutterStock

Branża paliwowa chce zniesienia odpowiedzialności sprzedawców za błędy nabywców w handlu olejem opałowym. Obecna ustawa o podatku akcyzowym przewiduje kary dla dystrybutorów oleju opałowego, jeżeli nabywca zmieni przeznaczenie produktu i użyje go w innych celach niż opałowe.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Newseria.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • akc(2013-09-27 09:50) Zgłoś naruszenie 00

  są dwa wyjścia, 1. ze stratą dla nabywców - jedna stawka dla oleju
  drugie: wprowadzenia norm zużycia dla takiego nabywcy. żeby mógł nabyc po preferencyjnej stawce musi posiadać ustalone normy zuzycia przez NUC.
  Im wiecej ulg tym więcej kombinacji.

  Odpowiedz
 • przedsiebiorca(2013-09-27 12:56) Zgłoś naruszenie 00

  to co robi Tusk Kapica Roztowski z przedsiebiorcami sprzedajacych olej opalowy powinien zajac sie tymi osobami prokurator do 2009 r nie bylo przepisu ktory mowil o odpowiedzialnosci sprzedawcow za oswiadczenia prawo w Polsce nie istnieje jest bezprawie sady powinny bronic prawa a nie budzetu a urzednicy ktorzy wykrzywili prawo powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej no ale juz nie dlugo Tusk sobie porzadzi cala nadzieja w opozycji ze przegonia tych zlodziejaszkow a moze narod sie obudzi

  Odpowiedz
 • ustający w wierze(2013-12-12 18:07) Zgłoś naruszenie 00

  Proboszcz pewnej parafii diecezji zamojsko- lubaczowskiej ogrzewa kościól i plebanię olejem opałowym, który sponsorują wierni. .Jednakże w przypływie zachłanności, umawia się z dostawcą paliwa i na" lewo" wieczorową porą odbiera paliwo do kanistrów plastikowych, po które zjeżdzaja się po tym "tankowaniu" zaufane osoby. Chodzi o to, że te paliwo w kanistrach stanowi obrót nielegalny, ale zalegalizowany fakturą proboszcza. Ile jest takich operacji paliwowych w Polsce? Kto się pokusi na ściganie takich spraw?

  Odpowiedz
 • podatnik(2014-02-23 11:41) Zgłoś naruszenie 00

  pieprzyc polityków

  Odpowiedz
 • zibi(2014-09-26 13:06) Zgłoś naruszenie 00

  W żadnym państwie nie ma takiego bagna jak w Polsce, Sprzedaż oleju opałowego powinna odbywać się przy pełnej akcyzie a kupujący powinien żądać zwrotu częściowej akcyzy od urzędu celnego lub skarbowego. Obowiązek i czarną robotę przerzucono na przedsiębiorcę bo za każde małe błędy może państwo " zarobić" krocie i nie trzeba zatrudniać i płacić dodatkowym urzędasom. To , że firmy padają to nikogo to nie interesuję.

  Odpowiedz
 • Filippe(2016-02-11 09:16) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety niemal wszystko jest dziś opodatkowane, a wprowadzają coraz to nowe podatki. Ja mam od kilku lat zbiornik z Eurodorexu na olej opałowy i jestem zadowolony. Koszty nie są aż tak wysokie, jak mi się początkowo wydawało, a dostawy przyjeżdżają regularnie, więc w domu zimno nie jest.

  Odpowiedz
 • gosc123(2015-06-29 09:38) Zgłoś naruszenie 00

  Dobry artykuł, sam zamawiam olej opałowy i widzę jak się zmieniają ceny. Zamawiam w http://www.lomax.com.pl/ ze względu właśnie na najniższe ceny.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane