Kolejny próg podatkowy dla rodzin z jedynakiem

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki04.07.2012, 07:08; Aktualizacja: 04.07.2012, 08:08
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Rząd zmienił zasady korzystania z ulg na dzieci i kosztów uzyskania przychodu. Chce likwidacji ulgi internetowej.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • Marian(2012-07-07 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne ulgi dla bogatych. W pełni popieram stanowisko przedstawione przez Marię.

    Odpowiedz
  • ela(2012-07-04 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się chce mieć wielodzietną rodzinę, to najpierw trzeba wiedzieć że Cię na nią stać, a skoro Cię nie stać to poprzestań na jednym dziecku.
    Ale najlepiej - siedzieć w domu i żądać zasiłków! Prawda jest taka że jak ktoś chce pracować to znajdzie pracę.
    Jak dla mnie wszyscy lenie-roszczeniowcy niech wyjadą do UK gdzie dają zasiłki nierobom!
    To co powinien rząd zmienic to powinno byc więcej żłobków i przedszkoli, żeby pracujące kobiety miały jak wrocić do pracy po macierzyńskim i wychowawczym.

    Odpowiedz
  • mt(2012-07-06 22:14) Zgłoś naruszenie 00

    Może to nie rząd, ale właśnie posłowie (tak jak wcześniej ktoś napisał) zadbali o siebie. Zaraz na początku stycznia podnosza swoje diety o 500zł, bo rzecież wszystko podrozało. Kochani posłowie bardzo dbaja o swoje finanse.

    Odpowiedz
  • bolo(2012-07-06 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Oni nie niszczą własnego narodu, bo to nie jest ich naród

    Odpowiedz
  • hellboy(2012-07-04 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    do 18 ---przeciętna płaca w Belgii 3600 euro ty chyba nie jesteś normalny człowieku co ty za wywody wypisujesz. Przeciętna płaca w belgi oscyluje od 1350 do 1600 euro.

    Odpowiedz
  • cd. nr 17(2012-07-04 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek PIT w Polsce wedlug aktualnej skali belgijskiej:
    dochod...podatek /zamiast euro wpisano zloty/

    do 6,6 tys, zl - 25%
    6,6-8,1 " - 30%
    11,5-19,1 " - 40%
    19,1-35,1 " - 45%
    pow, 35,1 " - 50%
    plus podatek lokalny i regionalny od 0 do 8,5%.

    Przecietna placa w Belgii 3600 euro.

    Odpowiedz
  • Wieksza progresja w PIT(2012-07-04 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Polska przede wszystkim powinna zmodyfikowac podatek PIT wprowadzajac wieksza progresje.

    Np. podatek PIT w Polsce wedlug aktualnej skali francuskiej:
    /zamiast euro podstawiony jest zloty/

    - do 5,9 tys. zl - podatek 0%,
    - 5,9 - 11,9 tys. zl - podatek 5,5%
    - 11,0 - 26,4 tys. zl - podatekek 14,0%
    - 26,4 - 70,8 tys. zl - podatek 30,0%
    -powyzej 70,8 tys. zl - podatek 41%.

    Odpowiedz
  • antysystem(2012-07-04 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego NIE rozlicza się dochodu w PIT na CAŁĄ rodzinę np. rodzice+dzieci?! Czy to jest sprawiedliwe że takie same dochody do opodatkowania mają ci co pracują i wychowują dzieci i tacy co nie mają dzieci?! A o tych ŻENUJĄCO niskich i SKANDALICZNYCH zasiłkach rodzinnych to nawet wstyd wspominać! To po prostu kpina z rodzin!

    Odpowiedz
  • antyBABY(2012-07-04 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Mnie zadne ulgi nie przekonaja. Mam juz prawie 30 lat, moj brat podobnie. Rodzice mieli nas w wieku 20-22 lat. Wiem, ze chcieliby miec wnuka, ale to malo prawdopodobne. Po co mi dzieci, skoro panstwo ma mlodych gdzies, przepisy prorodzinne zmieniaja co roku, a gdy zdecuduje sie na dziecko to musze je wychowywac ok. 20 lat. Co mi po uldze wprowadzonej w br., skoro za rok to juz tylko historia.

    Odpowiedz
  • zz(2012-07-04 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    Do: ela - Ty kobito zajmij się wychowywaniem dzieci , przebywaniem z nimi a nie pracą.
    Jeszcze w życiu się na pracujesz a pobyt z dziećmi to najlepsze co się może przydarzyć a przede wszystkim służy dzieciom. A nie do żłobka i z głowy.
    Co brak Ci pieniędzy pozwól sobie na odrobinę luksusu bądź z dziećmi wychowuj je, kochaj a nie podrzucaj jak kukułka.

    Odpowiedz
  • zz(2012-07-04 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Pisze jeszcze raz bo poprzedni się nie ukazał.
    Pięknie, za komuny mama wychowała nas (czworo dzieci) sama (ojciec zmarł jak byliśmy drobnica). Jeździło się na kolonie, wczasy, byliśmy odżywieni jak należy, nie brakowało na nic.
    Za rządów Donalda Tuska musiałaby nas chyba podusić, nie da się żyć. Widzę z czym borykają się rodziny z trójka lub czwórką dzieci. Pracy nie ma a jak już jest to za psie pieniądze.
    Prędzej sobie rękę odgryzę niż ponownie zagłosuję na ten rząd. P R E C Z.
    Komuna żyła i pozwalała żyć a teraz wielkie g... jak nie w łeb to kopa od rządu.

    Odpowiedz
  • m(2012-07-04 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Święta racja P... ZZ Moi rodzice mieli nas szóstkę i byliśmy najedzeni , ubrani i mieliśmy wspaniałe wakacje .,a teraz dwoje pracujących ma problemy z utrzymaniem jednego dziecka.Nie przejmują się rodziną , tylko rozmnażać się każą. Walą w jedną trąbę z kościołem i lewiatanem

    Odpowiedz
  • cd. nr 17(2012-07-04 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    Podatku PIT w stylu belgijskim, bardzo ostrego, pewnie by nikt nie chcial Polsce, ale w stylu francuskim, wiekszosc spoleczenstwa by zaakceptowala z pewnoscia.

    Odpowiedz
  • ZZ(2012-07-04 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Obłuda. Szczęśliwie dziecko jest już dorosłe, bez łachy.Takiego matactwa jeszcze nie widziałam.
    Mama nas miała czwórkę, za komuny wyuczyła, wyżywiła na kolonie, wczasy się jeździło (sama nas wychowywała, ojciec zmarł jak byliśmy mali).Naprawdę żyło się łatwiej.
    Obecnie za rządów Donalda Tuska musiałaby by nas chyba wydusić. Widzę z czym borykają się rodziny z trójką i czwórką dzieci. Pracy nie ma a jak jest to za psi pieniądz.Jak żyć Panie Premierze a tu jak nie w łeb to w du.. od Pana dostajemy.
    A córeczka Pana jak łania pręży się jak glista na mrozie i udaje .. nie wiadomo co. Takiej to dobrze.Przy Panu nie zgodnie ale niestety nie wszyscy mogą być takimi kanciarzami jak Pan.PRĘDZEJ SOBIE RĘKĘ ODGRYZĘ NIŻ ZAGŁOSUJĘ JESZCZE NA PANA. P R E C Z.

    Odpowiedz
  • LGB(2012-07-04 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    O co wrzask, że żeby mieć ulgę trzeba legalnie pracować? Nie na czarno?
    Jeżeli zmienimy prawo że zamiast ulgi będzie zasiłek to zjadą się wielodzietne nieroby z całego świata do nas.

    Odpowiedz
  • wedanta(2012-07-04 09:05) Zgłoś naruszenie 00

    POpaprańcy znowu mydlą oczy społeczeństwu, po raz kolejny przyznają wirtualne przywileje i pieniądze najuboższym, gdzie z góry wiadomo, że te rodziny płacą tyle podatku, że z tych kolejnych ulg nigdy nie skorzystają. I tak ogłupiałe społeczeństwo co raz bardziej ubożeje. Jak długo jeszcze będą bezkarnie niszczyć własnu naród.

    Odpowiedz
  • ...(2012-07-04 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    kryterium liczba dzieci w rodzinie jest dyskryminujące
    zwłaszcza w czasach gdy coraz więcej par ma problemy z zjściem w ciąże
    ja ze względow zdrowotnych mogłam mieć tylko jedno dziecko - dlaczego mam być za to karana finansowo?

    Odpowiedz
  • zorro(2012-07-04 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    kryterium powinno być jedno, dochód w rodzinie na osobe, powinien zostać przyjety sredni dochod z uni europejskiej aby mlodzi polacy nie wyjezdzali z kraju zeby zakladac rodziny ze wzgledu na lepsze warunki ekonomiczne, dlaczego rzad czyni z nas tania sile robocza? - jestesmy bialymi niewolnikami w unii, ceny unijne a place z poprzedniej epoki

    Odpowiedz
  • złym(2012-07-04 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    85 tys - około 7 tys/m-c czyli 2 rodzice zarabiający średnią krajową, to za niski limit, posłowie się zorientowali, że sami wtedy nie będą mogli z ulgi skorzystać, więc podnosimy do 112tys - ponad 9 tys/m-c i wtedy już się (p)osły mogą z ulga rozliczać.

    A w/w statystyczni Kowalscy z 2 dzieci i 2 średnimi krajowymi nie mają szansy tej ulgi w pełni wykorzystać. Już nie mówiąc o tym, że mało kto zarabia średnią krajową ani o "progach", czy raczej kłodach dochodowych dla świadczeń socjalnych.

    Mam juz dość tego gadania o wspieraniu rodziny i pozorowanych dzialaniach. Gratuluję dobrego samopoczucia wybrańców narodu.

    Pie%$#@lę, nie rodzę!

    Odpowiedz
  • Erka(2012-07-04 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Polska powinna brać przykład z polityki prorodzinnej prowadzonej przez Francję !!! ale u nas rządzą jełopy bez odpowiedniego wykształcenia, podpierają się rzeszą doradców bo sami nie mają pojęcia o wprowadzaniu dobrych reform w tym państwie. .Polityka służy im tylko do nabijania kasy w porfelu, a jak już chcą coś zmienić to tylko pod siebie albo pod swoje rodziny. Ja mam jedno dziecko, oboje z mężem pracujemy mamy wykształcenie wyższe techniczne i nie mamy zamiaru mieć wiecej dzieci bo nas nie stać- począwszy od kosztów ubranek czy butów skończywszy na lekach dla dzieci gdzie firmy farmaceutyczne zarabiają krocie bo nie znam rodzica co leku dziecku nie wykupi jak jest chore- wszystko najdroższe w porównaniu do pozostałych członków UE. |Jesteśmy tu tylko niewolnikami, tyramy za marne grosze, żebym z wykształceniem budowlanym musiała wybierać - remont łazienki czy wakacje z rodziną???

    Odpowiedz