statystyki

Infolinia poda numer podatkowy kontrahenta

autor: Grażyna Leśniak14.06.2012, 09:15; Aktualizacja: 14.06.2012, 10:52
W związku z uruchomieniem nowej usługi zmodyfikowana zostanie również lista zapowiedzi głosowych, które mają do wyboru dzwoniący podatnicy.

W związku z uruchomieniem nowej usługi zmodyfikowana zostanie również lista zapowiedzi głosowych, które mają do wyboru dzwoniący podatnicy.źródło: ShutterStock

Od najbliższego poniedziałku, 18 czerwca, pod numerem infolinii Krajowej Informacji Podatkowej przedsiębiorcy będą mogli potwierdzać numery VAT swoich kontrahentów. Czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

reklama


reklama


– Zakres tematyczny udzielanych informacji podzieliliśmy na trzy grupy: informacje podatkowe, e-deklaracje oraz potwierdzanie numerów kontrahentów – powiedziała nam Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy w Ministerstwie Finansów.

I tak odpowiedzi na pytania w zakresie informacji podatkowych osoby dzwoniące będą mogły uzyskać w godzinach od 7.00 do 18.00. Informacje natomiast dotyczące potwierdzania numerów identyfikacyjnych VAT zagranicznych kontrahentów będą udzielane przez pracowników infolinii Krajowej Informacji Podatkowej w godzinach od 8.00 do 16.00. Z kolei w godzinach między 8.15 a 16.15 będą udzielane informacje w zakresie e-deklaracji.

W związku z uruchomieniem nowej usługi zmodyfikowana zostanie również lista zapowiedzi głosowych, które mają do wyboru dzwoniący podatnicy.

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, lista tych zapowiedzi głosowych zostanie zmodyfikowana według kryterium najczęściej zadawanych pytań. Pytania dotyczące procedur podatkowych należy kierować na grupę powiązaną z określonym podatkiem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

reklama