Czy każdą złotówkę trzeba opodatkować

Student w czasie wakacji zarabiał przy zbieraniu sezonowych warzyw i owoców. Jego zarobki nie przekraczały 100 zł tygodniowo. Czy taki dochód trzeba rozliczyć?

Czy student zawsze musi się rozliczyć

Student dorabia dorywczo w restauracjach na krakowskim rynku. Zazwyczaj pracuje jako pomoc kuchenna na podstawie umów-zlecenia. Kwoty wypłacane z tych umów nie przekraczają 200 zł miesięcznie. Czy takie wynagrodzenie musi sam rozliczyć?

Czy zarobki holenderskie należy rozliczyć w PIT

Grupa studentów wyjechała w wakacje do Holandii, żeby zbierać maliny. W Polsce w danym roku podatkowym nic nie zarobią. Czy zarobki holenderskie będą musieli rozliczyć w polskim urzędzie skarbowym?

Czy fiskusa interesują brytyjskie dochody

Koleżanki wyjechały w wakacje do Londynu, gdzie w ciągu dnia uczą się języka, a wieczorami pracują w restauracjach. Czy zarobione w ten sposób pieniądze trzeba będzie rozliczyć w Polsce?

Czy jest specjalny PIT dla dochodów zagranicznych

Podatnik wrócił z USA, gdzie przez kilka miesięcy pracował. Czy do rozliczenia dochodów zagranicznych w Polsce trzeba stosować specjalny druk zeznania?

Czy rozliczać dochód mniejszy niż 3091 zł

Podatnik zarobił w czasie wakacji 1500 zł. Nie będzie już w tym roku zarabiał. Czy taką kwotę też trzeba wykazać w zeznaniu podatkowym?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Czy trzeba rozliczyć dochody uzyskane z pracy wakacyjnej.