Czy ważny jest limit 760 zł

Spółka zamierza organizować akcje promocyjne i lojalnościowe dla klientów o charakterze sprzedaży premiowej polegającej na przyznaniu każdemu klientowi spełniającemu określone warunki nagrody rzeczowej lub pieniężnej. Nagrody będą przyznawane w miesięcznych lub kwartalnych okresach rozliczeniowych. Wartość nagrody otrzymanej przez klienta nie przekroczy 760 zł. Czy wartość takiej nagrody będzie zwolniona z PIT?

Czy można odliczyć VAT

Podatnik na podstawie zawartych umów wypłaca kontrahentowi wynagrodzenie w zamian za świadczone na jego rzecz usługi, mające na celu wspomaganie sprzedaży produktów. Świadczone usługi obejmują: organizowanie transportu redystrybucyjnego, akcje promocyjne, pozostałe działania z zakresu trade marketingu oraz funkcjonowanie działów: sprzedaży, obsługi klienta, windykacji. Kontrahent wystawia na rzecz podatnika faktury VAT, w których opodatkowuje wynagrodzenie z tytułu opisanych usług. Czy podatnik może odliczyć VAT w całości, w tym w zakresie dotyczącym retrospektywnych kosztów sprzedaży (bonusy, premie) z faktur otrzymywanych od kontrahenta?

Czy bonifikata to przychód

Pracownicy zatrudnieni na stanowisku kierowcy autobusu, motorniczego tramwaju, kontrolera ruchu oraz dyspozytora są zobowiązani do używania podczas wykonywania pracy ubioru, na który składają się: koszula, spodnie, sweter i bezrękawnik. Ubiór ten jest jednakowy dla wszystkich pracowników, jednak nie odbiega wyglądem od ogólno dostępnego na rynku, tzn. nie posiada cech charakterystycznych dla zakładu, np. nie ma na nim logo firmy. Pracownicy mogą używać tego stroju także po godzinach pracy i w czasie wolnym od pracy. Firma rozważa możliwość sprzedaży takiego ubioru zatrudnionym pracownikom z udzieleniem około 40-proc. bonifikaty. Czy taki rabat będzie przychodem pracowników?

Czy rabat pomniejszy przychód

Podatnik prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej leków w czterech aptekach będących oddziałami. Przy sprzedaży niektórych leków spółka ze względu na istniejącą i wciąż rosnącą konkurencję udziela bonifikaty kupującym leki. Wartość bonifikat nie jest uwidoczniona w raporcie dobowym z kasy fiskalnej. Czy można pomniejszyć przychód ze sprzedaży towarów (leków) o udzielone bonifikaty?

Czy nagroda będzie darowizną

Dla zwiększenia sprzedaży i uzyskiwania wyższych dochodów podatnik prowadzi akcję reklamową pod nazwą „10 x zwrot różnicy w cenie” polegającą na tym, że klient, który zakupił dany produkt w jednym ze sklepów podatnika, a następnie udowodni, że taki sam produkt można nabyć po niższej cenie u konkurencji (przedstawi dowód zakupu u konkurencji), otrzymuje od podatnika stosowny zwrot w postaci kwoty pieniężnej w wysokości dziesięciokrotności różnicy w cenie pomiędzy ceną produktu u podatnika a niższą ceną tego samego produktu u konkurencji. Czy taki zwrot może być traktowany jak darowizna?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie skutki podatkowe ma korzystanie z promocji.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.