statystyki

Kto i jakie dochody rozlicza w CIT-8

autor: Przemysław Molik01.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 01.03.2010, 15:51

Podmioty płacące podatek dochodowy od osób prawnych składają roczne zeznanie podatkowe do końca trzeciego miesiąca następnego roku. Dla podatników, u których rok podatkowy trwał od początku do końca 2009 roku, termin ten mija 31 marca 2010 r.

Reklama


Reklama


Roczne zeznanie podatkowe CIT sporządzane jest w celu ustalenia ostatecznego rozliczenia podatnika podatku dochodowego od osób prawnych. Zaliczki na podatek dochodowy opłacane przez podatników CIT w trakcie roku podatkowego zaliczane są na poczet rocznego rozliczenia. Zaliczki są płatnościami wstępnymi – ostateczną kwotę zobowiązania podatkowego wobec fiskusa za dany rok podatkowy ustala się w zeznaniu rocznym. W zeznaniu tym podatnicy mają możliwość odliczenia dochodów wolnych od podatku i skorzystania także z innych odliczeń.

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji dowiesz się więcej:

Kto rozlicza CIT

Gdzie złożyć zeznanie

Jakie złożyć deklaracje

Co jest opodatkowane

Jak zmniejszyć dochód

Jak poprawić zeznanie

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kto i jakie dochody rozlicza w CIT-8.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama