statystyki

Cudzoziemca rozliczą tylko duże urzędy skarbowe

autor: Eliza Polakowska25.11.2009, 03:00

Zagraniczne osoby prawne uzyskujące dochody w kilku województwach, od których płatnicy pobierają zryczałtowany podatek dochodowy, będą rozliczane w tzw. dużych urzędach skarbowych.

Reklama


Reklama


Cudzoziemiec, który jest osobą fizyczną prowadzącą działalność na terenie więcej niż jednego województwa, lub uzyskującą dochody z tytułu m.in. usług transportowych będzie się rozliczał nie w Drugim (tak jak było do tej pory), ale w Trzecim Urzędzie Skarbowym Warszawa-Śródmieście. Natomiast w przypadku opodatkowania podatkiem od osób prawnych cudzoziemców rozliczą się oni w Pierwszym Mazowieckim Urzędzie Skarbowym. Wyjątek stanowi sytuacja, w której podatnik cudzoziemiec będzie uzyskiwał dochody na terenie więcej niż jednego województwa, od których płatnicy pobierają zryczałtowany podatek dochodowy od osób prawnych. Wówczas właściwi miejscowo będą naczelnicy wyspecjalizowanych, tzw. dużych urzędów skarbowych.

Właściwość miejscową organów podatkowych ustalać się będzie w sprawach: opłaty targowej – według miejsca położenia targowiska, opłaty miejscowej i uzdrowiskowej – według położenia miejscowości, w której jest pobierana opłata, oraz opłaty od posiadania psów – według miejsca zamieszkania osoby fizycznej posiadającej psa.

Rozporządzenie ministra finansów z 13 listopada 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości organów podatkowych (Dz.U. nr 195, poz. 1508) wchodzi w życie 1 stycznia 2010 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama